REKLAMA

Samorząd

Nowa stara sekretarz

Opublikowano 18 września 2020, autor: jb

Iwona Prokop powróciła na stanowisko sekretarza gminy Szprotawa.

Wygrała konkurs, oficjalnie obowiązki objęła ponownie od środy, 16 września.

– W konkursie na to stanowisko udział brały dwie osoby. Oprócz pani Prokop, mężczyzna z Zielonej Góry. Pani sekretarz miała najlepszą ocenę punktową z przeprowadzonego postępowania i rozmowy kwalifikacyjnej – mówi burmistrz Mirosław Gąsik.

W Szprotawie pracowała już na tym stanowisku po rozpoczęciu kadencji burmistrza Mirosława Gąsika. Po jego zatrzymaniu i aresztowaniu, została zwolniona przez pełniącą obowiązki burmistrza Ewę Gancarz. E. Gancarz powołała na to stanowisko Sylwestra Chocholskiego, któremu umowa kończyła się 15 września.

– Wynagrodzenie pani sekretarz jest na takim samym poziomie, jak poprzednio – dodaje M. Gąsik. Sekretarz zarabiała około 9 tys. zł miesięcznie.

Nowy audytor

Również 15 września zakończyła się umowa dla audytora urzędu. W konkursie wzięła udział jedna osoba. Na stanowisko został wybrany Rafał Kruk z Zielonej Góry. Pracę na jedną piątą etatu rozpoczął również w środę, 16 września. Zastąpił na tym stanowisku Krzysztofa Marcińca z Nowej Soli, który w marcu wygrał konkurs na to stanowisko ogłoszony przez E. Gancarz.

Napisz komentarz »