REKLAMA

Kultura, Oświata

Dyrektor tymczasowy

Opublikowano 11 września 2020, autor: bj

Konkursu nikt nie wygrał, dlatego lubska Szkoła Podstawowa nr 2 będzie miała dyrektora tylko na rok.

Bez rozstrzygnięcia pozostał konkurs na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubsku. To było już drugie podejście (8.09.) i ciągle nie udało się wyłonić dyrektora zgodnie z oświatową procedurą. Dlatego Janusz Dudojć, burmistrz Lubska, zdecydował się na powierzenie obowiązków na rok Annie Gwiżdż-Góralczyk, nauczycielce języka polskiego w lubskiej Dwójce.

Przypomnijmy. Konkurs został ogłoszony, bo 31.08. kończyła się kadencja poprzedniej dyrektorki, Małgorzaty Rabendy. Komisja zbierała się już w sierpniu. Wówczas nie udało się  rozstrzygnąć konkursu. Były wtedy dwie kandydatki, Agnieszka Lech (pracuje w szkole im. E. Bojanowskiego w Lubsku) i Anna Gwiżdż-Góralczyk, ale pierwsza z nich nie przeszła etapu formalnego. A. Lech odwołała się od tego, dlatego komisja nie zaopiniowała burmistrzowi pozytywnie drugiej kandydatki.

Dostała największe poparcie

W drugim podejściu swych sił próbowały już trzy kandydatki. Do dwóch poprzednich dołączyła Anna Klińska (nauczycielka matematyki w szkole w Nowych Czaplach). Komisja zebrała się ponownie 8.09. Zgodnie z prawem oświatowym, żeby wygrać konkurs, trzeba uzyskać bezwzględną większość głosów.

– W skład komisji wchodziło 11 osób, czyli bezwzględna większość to 6 głosów. Pani Gwiżdż-Góralczyk uzyskała 5, pozostałe kandydatki po 3. W tej sytuacji zdecydowałem o powierzeniu obowiązków kandydatce z największa liczbą punktów – tłumaczy J. Dudojć.

A. Gwiżdż-Góralczyk swoje obowiązki obejmie w poniedziałek, 14.09.Jej wynagrodzenie wyniesie ok. 5 tys. zł.

Sama procedura konkursu zostanie powtórzona w przyszłym roku.

Napisz komentarz »