REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Śmiertelny wypadek w pracy

Opublikowano 11 września 2020, autor: jb

28-latek z Suchej Dolnej zginął w trakcie pracy na terenie zakładu w Niegosławicach w czwartek, 10 września.

– Dostaliśmy powiadomienie od policji. Wiemy już, że na terenie zakładu w Niegosławicach doszło do nieszczęśliwego wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Rozpoczynamy postępowanie w tej sprawie – mówi Krzysztof Kozak z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Zielonej Górze.

Służby zaalarmowano po godzinie 12:00.

– Mężczyzna wykonywał prace związane z wózkiem widłowym. Doszło do przewrócenia się wózka, który przygniótł mężczyznę. Przyczyny i okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane pod nadzorem prokuratora – mówi podkom. Aleksandra Jaszczuk, oficer prasowy KPP w Żaganiu.

– Prokurator prowadzi oględziny, zabezpieczy ciało i rozpocznie postępowanie – dodaje prokurator Łukasz Wojtasik z Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

Nie wiadomo jeszcze, w jakich okolicznościach wózek przygniótł mężczyznę. Jak udało nam się ustalić, na ratunek poszkodowanemu jako pierwsi ruszyli jego współpracownicy. Drugim wózkiem podważyli ten, który się przewrócił, by wyciągnąć spod niego mężczyznę. Bardzo szybko rozpoczęto reanimację, jako pierwsi poprowadzili ją strażacy z OSP w Niegosławicach. W akcji wsparli ich koledzy z zawodowej straży w Szprotawie, przyjechało pogotowie, policja. Po mężczyznę przyleciał nawet helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Nie udało się go uratować.

Napisz komentarz »