REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Nowa szefowa schroniska

Opublikowano 11 września 2020, autor: bj

Krytykowała schronisko, teraz będzie w nim pracować. Jolanta Jureczko dostała posadę specjalisty ds. zwierząt w miejskiej spółce w Żarach.

Od środy, 9.09., za żarskie schronisko dla bezdomnych zwierząt odpowiada Jolanta Jureczko, która została zatrudniona przez Krzysztofa Tugę, prezesa Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, na stanowisku specjalisty ds. schroniska dla zwierząt. Zastąpiła tym samym Katarzynę Łach, która odeszłą na własną prośbę.

– O powodach mojej decyzji nie będę rozmawiać. Po prostu zwolniłam się z pracy – mówi K. Łach. W schronisku pracowała od chwili, gdy ono powstało, czyli od 2007 r. Po odejściu kierownika schroniska, Kazimierza Bara, przejęła jego obowiązki. Teraz sama złożyła wymówienie.

Na posadę były chętne trzy osoby. Konkursy na to stanowisko nie było. Ogłoszenie pojawiło się w Powiatowym Urzędzie Pracy.

O tym, dlaczego wybór padł na nią, mówi sama J. Jureczko.

– Mam bardzo duże doświadczenie, jeśli idzie o zwierzęta, nabyte choćby podczas działania w Stowarzyszeniu „Aport”. Uważam, że moje kontrkandydatki tego nie miały – przekonuje J. Jureczko, która wcześniej wielokrotnie krytykowała sposób, w jaki zarządzane jest żarskie schronisko. Teraz będzie miała okazję wykazać się własną inwencją.

Na razie została zatrudniona na okres próbny na 3 miesiące. Zgodnie z ogłoszeniem, wynagrodzenie brutto wynosi od 3 tys zł.

Napisz komentarz »