REKLAMA

Kultura, Oświata

Sztuka przyjechała do Żar

Opublikowano 11 września 2020, autor: Michalina Kozarowicz

W Żarach trwa właśnie 6 edycja Kozzi Film Festiwal. Impreza kosztuje 40 tys. zł.

Kozzi Film Festiwal w Żarach zaczął się w środę (9.09) i potrwa do niedzieli (13.09). Żary są jednym z trzech miast, w których impreza się odbywa. Za sprowadzenie do miasta kilku filmów i artystów ŻDK zapłacił 40 tys. zł. Dla widzów darmowe są wejścia na seanse filmowe i spotkania z aktorami. Za obejrzenie recitali trzeba już zapłacić. Bilet kosztuje 20 zł.

– Festiwal kosztuje dokładnie tyle samo, co w zeszłym roku – podkreśla Roman Krzywotulski, dyrektor Żarskiego Domu Kultury. – Impreza trwa kilka dni i ma swoje koszty.  Ściągnęliśmy kilka naprawdę ciekawych nazwisk. Przed każdym seansem występuje filmoznawca. Aktorzy to także znane nazwiska. Zamachowski, Opania to już legendy. Każdy dzień jest podzielony na segmenty. O godz. 10.00 emitowany jest film, który ma trafić głównie do młodych ludzi. Wieczorem repertuar zmienia się na odpowiedni dla dorosłych. W godzinach popołudniowych odbywają się spotkania i przedstawienia. Jestem bardzo zadowolony z tego, jak prezentuje się oferta festiwalu – przekonuje R. Krzywotulski

Frekwencja nie powala

Choć wejście na seanse filmowe jest darmowe, to podczas porannych projekcji na widowni jest tylko młodzież szkolna. W środę (9.09) w Lunie byli uczniowie Szkoły Społecznej, a w czwartek (10.09) – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żarach. Frekwencja nie była powalająca. Choć Luna ma około 200 miejsc, to w sali było ledwie 40 młodych osób. To niedużo, nawet biorąc pod uwagę reżim sanitarny spowodowany epidemią.

– Rozesłaliśmy informacje do wszystkich szkół – zapewnia R. Krzywotulski. – Rok szkolny się dopiero zaczął, dyrektorzy i szkoły się organizują. Podejrzewam, że stąd to niezbyt duże zainteresowanie z ich strony – mówi R. Krzywotulski.

Najlepsze wyprzedane

Przed nami jeszcze trzy dni festiwalu. Dziś (piątek 11.09) o godz. 16.00 w muszli ŻDK odbędzie się spotkanie z aktorem Zbigniewem Zamachowskim. Wejście jest darmowe. O 18.00 w Lunie wystąpi Marian Opania z recitalem „Moje fascynacje”. Bilety na to wydarzenie już się sprzedały. Jutro (sobota 12.09) w muszli koncertowej ŻDK zaplanowano spotkanie z aktorem Sebastianem Stankiewiczem, a o godz. 18.00 w Lunie wystawiony zostanie monodram „Audiencja II”. Bilety kosztują 20 zł. W niedzielę (16.09) o godz. 16.00, w muszli ŻDK będzie można się spotkać z aktorem Tomaszem Włoskiem.

Napisz komentarz »