REKLAMA

Praca

Więcej za staże i szkolenia

Opublikowano 11 września 2020, autor: jb

Więcej pieniędzy za staże i szkolenia wypłacają od września Powiatowe Urzędy Pracy zarejestrowanym bezrobotnym.

Nie tylko kwoty zasiłku dla bezrobotnych zostały zwiększone od września. Na wyższe miesięczne wypłaty mogą liczyć też te osoby, które zostały skierowane przez PUP na szkolenia lub staże. W obu przypadkach maksymalna stawka wynosi teraz 1 tys. 440 zł. Dodatkowo, osoby zarejestrowane z prawem do zasiłku, które podejmą pracę, dostaną dodatek aktywizacyjny w wysokości 600 zł.

 Powiatowe Urzędy Pracy przyjmują wnioski na prawie wszystkie formy pomocy dla bezrobotnych. W powiecie żagańskim od poniedziałku, 14 września, wznowiony zostanie nabór na finansowanie szkoleń w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

– Wnioski przyjmować będziemy do 18 września. Po rozpatrzeniu wszystkich złożonych do tej pory, okazało się, że możemy wydać na szkolenia jeszcze 43 tys. zł – mówi Halina Janowska, kierownik działu promocji zatrudnienia PUP w Żaganiu.

Póki co, nadal wstrzymane jest przyjmowanie wniosków o dotacje na założenie własnej firmy. – Rozliczamy różne projekty, żeby wiedzieć, ile środków będziemy mogli później przekazać na dotacje, bo to na nie jest największe zainteresowanie. Wiemy już, że z samych niewykorzystanych staży będzie to około 62 tys. zł. Nabór na dotacje chcemy wznowić po 21 września – mówi H. Janowska.

 

 Przyjmą bezrobotnych

Od poniedziałku, 14.09., PUP w Żaganiu wznawia też przyjęcia bezrobotnych w budynku.

– Do tej pory, większość spraw udawało nam się załatwiać przez telefon albo wyznaczane były dni i godzina spotkań. Do poniedziałku zamontujemy dodatkowe osłonki z pleksi przy biurkach i bezrobotni będą przychodzić w wyznaczonych dniach do dotychczasowych gabinetów – tłumaczy H. Janowska.

Jeżeli ktoś ma wyznaczony termin spotkania w PUP na piątek, 11.09., to będzie ono jeszcze na parterze budynku. Przyjęcia bezrobotnych wstrzymano, gdy jeden z pracowników zaraził się koronawirusem, a kilkoro kolejnych musiało odbyć kwarantannę.

Napisz komentarz »