REKLAMA

Kultura, Oświata

Połączyli przedszkola

Opublikowano 11 września 2020, autor: jb

Przedszkola nr 2 i 3 w Żaganiu zostały połączone.

Powodem połączenia ich w Zespół Przedszkoli było to, że nie udało się znaleźć nikogo na stanowisko dyrektora Przedszkola nr 3.

– Mieliśmy spory problem z konkursem na stanowisko dyrektora. Pierwszy był nierozstrzygnięty przez komisję. Wybrana w drugim konkursie osoba zrezygnowała z pracy po trzech miesiącach. Gdy nie było chętnych w trzecim konkursie w  lipcu, nie zastanawialiśmy się nad jego ponownym ogłoszeniem, ale już rozpoczęliśmy prace przy tworzeniu Zespołu Przedszkoli – mówi Mariusz Krugły, naczelnik wydziału oświaty Urzędu Miasta.

Dwa budynki, jeden dyrektor

Oba przedszkola są przy ul. Skarbowej i sąsiadują przez drogę. W Przedszkolu nr 2 było pięć oddziałów przedszkolnych. W Przedszkolu nr 3 były dwa oddziały przedszkolne,  zatrudnionych było 4 pracowników pedagogicznych. W tym samym budynku prowadzone są dwie grupy dzieci w żłobku.

– Utworzenie zespołu daje możliwość przesuwania pracowników. W dodatku, w Przedszkolu nr 3 były tylko grupy mieszane 3-4 latków oraz 5-6 latków. Teraz postanowiliśmy, że 6-latki, które realizują już program nauczania, nie będą miały zajęć w grupie łączonej, tylko wszystkie pójdą do budynku Przedszkola nr 2 – tłumaczy naczelnik. I zastrzega: – Dla pracowników obu przedszkoli nie się zmienia, nikt nie traci pracy.

Na stanowisko dyrektora Zespołu Przedszkoli nr 2 i nr 3 została powołana dyrektor Przedszkola nr 2, Bożena Świderska.

– Pani Świderskiej powierzono obowiązki dyrektora, będzie to robić do czasu ogłoszenia i rozstrzygnięcia konkursu na to stanowisko, czyli maksymalnie 10 miesięcy – mówi M. Krugły.

Napisz komentarz »