REKLAMA

Samorząd

Zdecydują mieszkańcy

Opublikowano 11 września 2020, autor: jb

O tym, na co wydać 80 tys. zł z przyszłorocznego budżetu, zdecydują mieszkańcy Małomic.

Pomysły przyjmowane są do końca września.

– Od lat mieszkańcy wsi w gminie mają możliwość decydowania o tym, na co zostanie wydany fundusz sołecki. Chcemy dać podobną możliwość mieszkańcom samych Małomic – tłumaczy burmistrz Małgorzata Sendecka.

Do wydania będzie 80 tys. zł.

– Może jest to namiastka prawdziwego funduszu obywatelskiego, ale na razie na miarę naszych możliwości. Nie chodzi o to, żeby mieszkańcy zgłaszali konieczność naprawy drogi czy chodnika, bo to robimy z innej puli. Chodzi o takie pomysły, które posłużą mieszkańcom. Może to być jakiś mural, strefa relaksu czy plac zabaw – wylicza M. Sendecka.

Propozycje, no co wydać pieniądze, można osobiście zgłaszać w Urzędzie Miasta, poprzez adres e-mail: proponujeszdecydujesz@malomice.pl lub na Facebook`u Gminy Małomice.

– Wszystkie pomysły mieszkańców opublikujemy później na Facebooku. Zobaczymy, które zbiorą najwięcej uznania. O tym, które mogą zostać zrealizowane, zdecyduje komisja. Trzeba będzie zweryfikować, czy dany pomysł zmieści się w tej kwocie albo czy można w jednej cenie zrealizować ich kilka- zapowiada burmistrz.

Napisz komentarz »