REKLAMA

Kultura, Oświata

Nie pobawimy się na jarmarku

Opublikowano 11 września 2020, autor: Piotr Piotrowski

Choć inne miasta, tak jak Zielona Góra, organizują swoje święta, władze Żagania zrezygnowały z Jarmarku Św. Michała. Wszystko przez koronawirusa.

Trzydniowa impreza miała odbyć w weekend 18-20 września. 

– Dziwię się, że nie będzie Jarmarku. W Zielonej Górze trwa właśnie Winobranie, w najbliższy weekend będzie się bawić gmina Brzeźnica, swoje święto ceramiki miał Bolesławiec  – mówi czytelnik, który zadzwonił w tej sprawie do gazety.  – Mało tego, nasza Czarna Dywizja organizuje w Żaganiu swoje święto i to z  pompą. Na podzamczu w sobotę szykuje się duży wojskowy piknik.

Odwołanie jarmarku krytykuje były burmistrz, obecnie radny, Daniel Marchewka.  

– Ja zrobiłbym jarmark, oczywiście w innej formule, bezpieczniejszej i z mniejszym rozmachem – mówi Marchewka. – Nie oszukujmy się, ludzie czekają na to cały rok. To nasza tradycja. Dla mnie odwołanie jarmarku jest pójściem na łatwiznę. Oszczędzeniem sobie wysiłku. Ta bierność władzy jest przytłaczająca.

Na remonty i straty

Na organizację Jarmarku Michała Urząd Miasta przyznał Żagańskiemu Pałacowi Kultury 150 tys. zł. Na co pójdą teraz te pieniądze? Radni już przekazali 39 tys. zł Zakładowi Gospodarki Mieszkaniowej na bieżące remonty. Pozostałe środki przeznaczono na pokrycie strat Żagańskiego Pałacu Kultury, wynikających z braku imprez i utraty dochodu planowanego z tytułu wynajmu sal.

Napisz komentarz »