REKLAMA

Sport

Sukcecy ŻKSW

Opublikowano 11 września 2020, autor: Michalina Kozarowicz

Dziewięć medali, w tym siedem złotych, jeden srebrny i jeden brązowy przywieźli z Mistrzostw Polski w Koszalinie w Armwrestlingu reprezentanci Żarskiego Klubu Sportów Walki.

XX Mistrzostwa Polski w Armwrestlingu, czyli siłowaniu na rękę, przyciągnęły do Koszalina 200 zawodników i zawodniczek z całego kraju,w tym pięciu reprezentantów sekcji armwrestlingu przy ŻKSW.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszych reprezentantów – mówi Dawid Polok, prezes i główny trener ŻKSW. – Szczególnie dobrze poszło Soni Turzynieckiej i Rafałowi Fiołek, zakwalifikowali się do kadry narodowej i mają prawo startu w mistrzostwach świata oraz Europy.

– Wrażenia po imprezie są super – mówi Rafał Fiołek, mistrz Polski w siłowaniu na rękę. – Organizacja była na bardzo wysokim poziomie. Atmosfera też była genialna. Miałem spokojną głowę po zweryfikowaniu list startowych, wiedziałem że jestem faworytem, należało tylko wykonać swoją pracę. No i się udało – mówi mistrz.

– Troszkę gorzej spisał się Mirek Fiołek, po którym spodziewałem się miejsca na podium, ale czasem takie gorsze występy też są potrzebne, by potem lepiej się przygotować i sięgnąć po jeszcze wyższe tytuły – mówi D. Polok.

S. Turzyniecka zdobyła sześć złotych medali. Wygrała trzy kategorie na prawą rękę, a następnego dnia powtórzyła wynik na lewą. Z kolei R. Fiołek wywalczył srebrny medal na prawą rękę i był nie do pokonania w rywalizacji na lewą rękę. W tej konkurencji zdobył piąty złoty medal na mistrzostwach Polski.

Dobrze im poszło

Pozostali reprezentanci ŻKSW też mogą się pochwalić sporymi sukcesami. Bartosz Dziemidowicz wywalczył brąz w kat. +90 kg osób niepełnosprawnych na prawą rękę. Zaś M. Fiołek w kategorii 78 kg seniorów na lewą rękę zajął czwarte miejsce.

Drużynowo ŻKSW uplasowało się w klasyfikacji generalnej na 9. miejscu wśród 22 ekip. Zajęli także 3. miejsce na 10 w klasyfikacji niepełnosprawnych.

Gala zawodowa

To nie jedyne sukcesy ŻKSW. W sobotę (5.09) w Kleszczowie odbyła się 9 edycja gali kickboxingu HFO. W tym najważniejszym wydarzeniu zawodowego kickboxingu w Polsce wystąpiło dwoje zawodników z Żar – Maciej Zembik oraz Szymon Socha. Przeciwnikiem Szymona był Miłosz Dąbrowa z klubu Halny Nowy Sącz.

Od początku pojedynku Szymon przejął inicjatywę, w drugiej rundzie zdominował Dąbrowę, ale ostatecznie sędziowie zdecydowali o remisie – relacjonuje D. Polok.

Z kolei Zembol skrzyżował rękawice ze Słowakiem, zawodnikiem promowanym przez federację HFO na przyszłego mistrza – Ivo Hatala. Słowak nie miał żadnych szans z Zembikiem.

– Maciek dominował w każdej z płaszczyzn i to jego ręka po werdykcie powędrowała w górę – podsumowuje prezes ŻKSW.

Obaj zawodnicy już rozpoczynają przygotowania do październikowych zmagań sportowych. Dla Sochy będą to Mistrzostwa Polski Muaythai, natomiast Zembika zobaczymy w zielonogórskiej hali CRS podczas święta europejskiego kickboxingu, czyli gali MFC.

Napisz komentarz »