REKLAMA

Komunikacja

Ratuszowa do listopada, Żarska na dniach

Opublikowano 11 września 2020, autor: Piotr Piotrowski

Mieszkańcy Żagania muszą uzbroić się w cierpliwość – remont ul. Ratuszowej potrwa o kilka miesięcy dłużej, niż planowano.

Kierowcy mają dość utrudnień w ruchu w centrum miasta. Pierwotnie modernizacja ul. Ratuszowej miała trwać do końca lipca, ale przez pandemię, inwestycja ruszyła z opóźnieniem.  Pomimo podpisania umów i przekazania placu budowy w marcu, wykonawca rozpoczął remont dopiero dwa miesiące później. Jak podkreśla Agnieszka Zychla, rzeczniczka Urzędu Miasta, urzędnicy zgodzili się na przedłużenie robót do 30 listopada.

– W tym terminie wykonana zostanie nawierzchnia jezdni i chodniki przy ulicy Ratuszowej. W ciągu 30 dni od dnia zakończenia badań archeologicznych powstaną miejsca parkingowe – informuje rzeczniczka.

Ratuszową remontuje firma ABM z Jędrzychowic, która za 1 mln 117 tys. zł wymienia kostkę brukową i chodniki. Droga zostanie odwodniona i na nowo oznakowana, pojawi się też nowa zieleń.

Też z poślizgiem

Również w lipcu miał zakończyć się remont drugiego odcinka ul. Żarskiej, wykonywany za  2 mln 710 tys. zł. Przez pandemię, pracę rozpoczęto z miesięcznym opóźnieniem. Jak ustaliliśmy, modernizacja zakończy się na dniach. 

– Zgodnie z umowami, remont ulicy Żarskiej zakończy się 15 września – informuje rzeczniczka.

Przypomnijmy, firma ELTOR z Lubania modernizowała 443-metrowy odcinek Żarskiej, począwszy od skrzyżowania z ul. Młynarską aż do ronda, wraz ze 132-metrowym sięgaczem do ul. Kościuszki.

Napisz komentarz »