REKLAMA

Sport

10 kilometrów po Łęknicy

Opublikowano 11 września 2020, autor: Michalina Kozarowicz

Amatorzy biegania, dzięki zawodom w Łęknicy, mogli znów wyruszyć na trasę. To było bardzo wymagające 10 kilometrów.

W sobotę (5.09) zawodnicy pokonali 10 kilometrów w czwartej edycji Biegu 7 Mostów. Bieg początkowo miał się odbyć w czerwcu, jednak ze względu na epidemię koronawirusa, musiał zostać przełożony na jesień.

Pogoda sprzyjała

Wystartowało 149 zawodników. Łęknicka trasa, choć na pierwszy rzut oka mogła się wydawać łatwa, wcale taka nie była. Częste podbiegi niepozorne były tylko z wyglądu. Biegacze wylewali na nich siódme poty.

Biegaczom sprzyjała aura. Pogoda była wprost idealna. Temperatura utrzymała się na poziomie 20 stopni, wiał też delikatny wiatr. To wszystko sprawiło, że niektórym udało się zaliczyć bardzo dobre czasy. Padły życiowe rekordy.

Finalnie najlepszy okazał się Dawid Klaybor (30 l.) z Żagania, biegający w teamie WKS Sobieski Żagań. Zameldował się na mecie z czasem 35 min 50 s. Za nim, z czasem 36 min 27 s, na metę wbiegł młodszy o 10 lat Artur Cieślak z Żary Runners Team. Trzeci przybiegł Tomasz Wiśniewski (48 l.) z czasem 36 min 35 s.

Wśród kobiet najlepsza na mecie okazała się Ewelina Krawiec (25 l.) ze Zgorzelca, której pokonanie 10 km zajęło 42 min 53 s. Drugim wynikiem wśród pań mogła się pochwalić Edyta Sulikowska (45 l.) ze Starosiedla, która wybiegała na metę z czasem 43 min 59 s. Trzecia była Ewa Kamińska (45 l.) z czasem 45 min 5 s.

Napisz komentarz »