REKLAMA

Komunikacja

Rondo coraz bliżej

Opublikowano 04 września 2020, autor: bj

Jest projekt i pozwolenie na budowę ronda przy skrzyżowania ulic Artylerzystów, Lotników i Broni Pancernej w Żarach.

Rondo ma powstać za 5 mln 300 tys. zł. Jest już dokumentacja wykonana za 116 tys. zł przez firmę Tomasza Grześkowiaka. Zostało wydane pozwolenie na budowę.

– To pozwoli nam na rozpoczęcie formalności związanych z wykupem działek od prywatnych właścicieli. Miasto przekazało już swój teren – informuje Józef Radzion, starosta żarski. A konkretnie trzy niewielkie działki, m.in. tuż przy żłobku.

Potrzebny jest też fragment terenu należący do Hosso oraz po drugiej stronie, w miejscu, gdzie obecnie znajduje się przenośny pawilon. Warunki określają specjalne przepisy – nawet jeżeli właściciel nie godziłby się na sprzedaż, to zostanie do niej przymuszony przy wypłaceniu wartości terenu, zgodnie z wyceną rzeczoznawcy.

Liczą na kasę

Projekt przewiduje budowę ronda oraz modernizację ul. Artylerzystów w kierunku skrzyżowania z ul. Ułańską, w kierunku ul. Śródmiejskiej. Zostanie zlikwidowany dodatkowy pas dla skręcających w prawo na stację paliw Watis, zniknie też rozszerzenie drogi przy wjeździe do Biedronki. Będzie więcej miejsca na chodnik i ścieżkę rowerową.

Samo rondo ma być małe. Ma to na celu spowolnienie ruchu.

Przetarg może zostać ogłoszony na przełomie roku 2021 i 2022. Wtedy też mają ruszyć prace.

Napisz komentarz »