REKLAMA

Komunikacja

Budzą się!

Opublikowano 04 września 2020, autor: Norbert Królik

Nareszcie! Wygląda na to, że żarscy urzędnicy kończą wakacje i zaczynają się brać do pracy. Zapowiedzieli otwarcie dla ruchu ulicy Poznańskiej na odcinku od al. Jana Pawła II do ul. Skarbowej.

Odkąd rozpoczął się rok szkolny, Żary stoją w korkach. Jest to związane z przedłużającymi się remontami ulicy Zielonogórskiej i Staszica oraz z zamkniętą ulicą Kujawską i przejazdem pod wiaduktem na ul. Witosa.

Na szczęście wygląda na to, że powoli do żarskich urzędników zaczyna docierać to, co się dzieje w mieście i z jakimi problemami komunikacyjnymi każdego dnia borykają się mieszkańcy.

Opamiętali się

Do tej pory zarówno Danuta Madej, burmistrz Żar, jak i podlegli jej urzędnicy szli w zaparte, że przejazd ul. Poznańską na odcinku od al. Jana Pawła II do ul. Skarbowej jest wykluczony, bo droga stanowi integralną część parku.

Teraz wygląda na to, że poszli po rozum do głowy i przyznają, że trwają prace nad organizacją ruchu, która ma umożliwić jednokierunkowy przejazd ul. Poznańską. Ruch ma się odbywać od al. Jana Pawła II w kierunku ul. Skarbowej.

Na razie droga została udostępniona służbom miejskim, policji oraz pracownikom MOSRiW.

Napisz komentarz »