REKLAMA

Gospodarka, Samorząd

Zarzynacie nas podatkami

Opublikowano 04 września 2020, autor: Michalina Kozarowicz

– mówią żarscy przedsiębiorcy. Chcieli, by radni poświęcili im czas. Oczekiwali specjalnej sesji, na której mogliby porozmawiać o swoich problemach. Czekają pół roku. Bez skutku.

W czwartek (3.09) na posiedzeniu komisji komunalnej, radni i urzędnicy łaskawie zgodzili się porozmawiać z przedsiębiorcami. Wiadomość o spotkaniu dotarła do niewielu, ale urzędnicy sami siebie nie mogli nachwalić.

Oczekiwali pomocy

Żarscy przedsiębiorcy kryzys ekonomiczny wywołany epidemią COVID-19 mocno odczuli. Postanowili połączyć siły i wystosowali do burmistrz pismo. Oczekiwali od radnych zwołania specjalnej sesji, by podjąć debatę na temat wsparcia przedsiębiorców. Chodzi m.in. o zwolnienie ich z płacenia podatków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Do spotkania nie doszło. Za to przedsiębiorcy otrzymali pismo od przewodniczącego Rady Miasta Mariana Popławskiego, w którym mogli przeczytać, że rada nie jest miejscem „debaty, dyskusji czy dialogu”.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 768

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »