REKLAMA

Gospodarka

Relpol się rozbudowuje

Opublikowano 04 września 2020, autor: bj

Żarski Relpol przygotowuje się do budowy nowej hali produkcyjnej z częścią socjalną. Dlatego wyciął drzewa rosnące na terenie zakładu.

Do budowy nowej hali tuż przy ogrodzeniu od strony al. Wojska Polskiego firma przymierza się od dłuższego czasu. Najpierw na przeszkodzie stanął XVI-wieczny cmentarz, który kiedyś rozciągał się wzdłuż ul. Zakopiańskiej, po obu stronach al. Wojska Polskiego, w okolicy obecnego ronda im. ks. T. Demela i ul. 11 Listopada.. Relpol zlecił badania archeologiczno-antropologiczne tej części cmentarza, która znajdowała się na jego terenie. Badania trwały ponad rok.

– Wydobyte podczas wykopów szczątki zostały zabezpieczone i złożone na cmentarzu komunalnym w Żarach – informuje Danuta Sadko, kierownik biura zarządu firmy Relpol.

Teraz pod topór poszły drzewa. Relpol zapewnia, że na wszystko ma odpowiednie dokumenty.

– Zarówno na inwestycję, jak i wycinkę tych drzew spółka otrzymała niezbędne decyzje i pozwolenia, do których się stosowała. Wycinka poprzedzona została ekspertyzą i inwentaryzacją drzewostanu. W zastępstwie wyciętych drzew pojawią się nowe nasadzenia – informuje Danuta Sadko, kierownik biura zarządu.

Gdzie drzewa zostaną posadzone? To jest dopiero uzgadniane.

Hala, którą wybuduje Relpol, będzie mieć dwie kondygnacje, wymiary 30 na 42 metry oraz wysokość niemal 12 metrów. Będzie się w niej odbywać montaż przekaźników.

Napisz komentarz »