REKLAMA

Kultura, Oświata

Szkoła bez dyrektora

Opublikowano 04 września 2020, autor: mk

To już drugi konkurs na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubsku. Nie udało się go rozstrzygnąć za pierwszym razem, bo jedna z odrzuconych kandydatek zaprotestowała.

Konkurs został ogłoszony, bo 31.08. kończyła się kadencja poprzedniej dyrektorki, Małgorzaty Rabendy. Ona sama zapowiedziała, że nie wystartuje. W rozmowie z dziennikarzem gazety „Regionalnej” komentuje swoją decyzję. Jak mówi, praca na stanowisku dyrektora nie jest warta nerwów.

– Byłam dyrektorem przez jedną kadencję. Działo się dużo, momentami aż za dużo. Miałam ciężko, ponieważ nie zgodziłam się na przeniesienie szkoły do mniejszego budynku, nie zgodziłam się też na likwidację Szkoły Podstawowej nr 3. Na razie zostaję w szkole, bo tu uczę matematyki i informatyki. Teraz jestem na urlopie, ponieważ praca jako dyrektora szkoły w Lubsku bardzo mnie wycieńczyła – podkreśla. I zdradza: – Otwieram też własną działalność i będę zajmować się tym, co kocham, czyli prowadzeniem szkoleń. Biorę udział w ogólnopolskich projektach.

Do powtórki

Podczas pierwszego konkursu w sierpniu przed komisją stanęły dwie kandydatki, czyli Agnieszka Lech (pracuje w szkole im. E. Bojanowskiego w Lubsku) i Anna Gwiżdż-Góralczyk (nauczycielka języka polskiego w SP nr 2), ale pierwsza z nich nie przeszła etapu formalnego.

A. Lech odwołała się od tego, dlatego komisja nie zaopiniowała burmistrzowi pozytywnie drugiej kandydatki.

– Uznałem, że rzeczywiście była pewna nadgorliwość komisji, jeśli idzie o sprawdzanie dokumentów. I postanowiłem, że konkurs zostanie powtórzony – mówi J. Dudojć.

Do piątku, 28.08., był termin na składanie ofert po raz kolejny. Wpłynęły trzy – A. Lech, A. Gwiżdż-Góralczyk i Anny Klińskiej (nauczycielki matematyki w szkole w Nowych Czaplach). Komisja zbierze się ponownie 8.09.

W szkole obowiązki dyrektora obecnie pełni Joanna Bereźnicka, bo wicedyrektorka, Małgorzata Cierebiej-Graczyk, od 24.08. przebywa na urlopie zdrowotnym.

Napisz komentarz »