REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Na obiad i węgiel

Opublikowano 04 września 2020, autor: jb

Można już składać wnioski o przydział węgla na zimę. Cały czas można się starać o sfinansowanie dzieciom obiadów w szkole.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarach już wydaje węgiel na zimę. Przetarg na jego dostawę wygrała firma „Opał i Ogród” z Żar. Za kwotę 235 tys. 16,10 zł dostarczy w sumie 330 ton węgla.

– Do tej pory wydano 122,5 tony, pozostało jeszcze 207,5 ton. Po opał mogą się zgłaszać osoby, których dochód nie przekracza w przypadku osoby samotnej 701 zł, a na osobę w rodzinie 528 zł – mówi Katarzyna Pękala, dyrektor MOPS w Żarach. Wnioski można składać do 15 listopada.

W żagańskim OPS o przydział węgla będzie można się starać po 15 września.

– Na jego zakup mamy 30 tys. zł. Wydawać będziemy pół tony albo tonę na gospodarstwo – mówi Piotr Puchalski, kierownik OPS w Żaganiu.

W Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Żarach nie wpłynął jeszcze żaden wniosek o przydział opału.

GOPS w Żaganiu zamiast węgla wydaje zasiłki na jego zakup. Rocznie z tej pomocy korzysta około 50 rodzin. Wnioski już można składać.

Na obiad

W porównaniu do ubiegłych lat ubywa dzieci korzystających z darmowych obiadów w szkole. Dochód w tym przypadku nie może przekraczać 792 zł na osobę w rodzinie.

– Ze względu na niejasną sytuację w szkołach i niepewność co do ciągłości zajęć stacjonarnych, na razie wniosków o pomoc w formie obiadów jest niewiele. W 2019 roku z tej formy pomocy skorzystało 187 dzieci. W pierwszym kwartale 2020 roku tylko 87 – dodaje K. Pękala.

 

Napisz komentarz »