REKLAMA

Gospodarka, Wasze sprawy

Przedszkole później

Opublikowano 04 września 2020, autor: jb

Nie będzie w tym roku przetargu na budowę przedszkola w Małomicach, które według planów ma powstać przy ulicy Konopnickiej.

Miasto kupiło już działkę pod budowę przedszkola, jest także projekt budynku. Na realizację inwestycji gmina ma wziąć kredyt. Burmistrz chciała ogłosić przetarg na wykonanie prac jeszcze w tym roku. Nie było na to zgody większości radnych.

Radni z Klubu Bliżej Ludzi wycofali z porządku obrad piątkowej sesji (28.08.) punkt ze zmianami z budżecie, które dawałyby możliwość ogłoszenia przetargu.

– W nowym roku będzie nowa ustawa, która da możliwość ulepszenia oferty. Nie będzie brana pod uwagę tylko cena, ale też dłuższa rękojmia. Warto poczekać. To nie są nasze pieniądze, tylko mieszkańców – przekonywał radny Tobiasz Ćwik.

– Nie umiem odpowiedzieć, czy ogłoszenie przetargu w styczniu będzie korzystniejsze niż ogłoszenie go teraz. Dzisiaj przetarg dałby nam rozpoznanie na rynku. Jeżeli przekroczyłby nasze środki, zawsze można byłoby go unieważnić – odpowiadał sekretarz Wincenty Chłostowski.

Zdenerwowania nie ukrywała burmistrz Małgorzata Sendecka.

– Zapraszam zatem radnych na spotkania z rodzicami dzieci przedszkolnych, żeby dowiedzieli się, jaki jest problem z dojazdami. Goni nas czas. A czy wiemy na pewno, że w styczniu będzie taniej? A jeśli się okaże, że firmy zażądają od nas 10 mln zł, to podniesiecie państwo rękę na wzięciem 7 mln zł kredytu? – pytała burmistrz M. Sendecka.

Radni większością 8 głosów wycofali uchwałę z porządku obrad. Za wycofaniem głosowali: Paweł Gorzków, Łukasz Cichanowisz, T. Ćwik, Bartłomiej Zarówny, Leszek Lewandowski, Sebastian Lisowski, Jacek Polak i Artur Jurkowski.

Do czasu powstania nowego przedszkola dzieci chodzić będą do budynku przy ul. B. Chrobrego.

– Mamy 4 oddziały przedszkolne. Przez sytuację z COVID-em do budynku przedszkola możemy przyjąć dwie grupy. Dla jednej przystosowano pomieszczenia ośrodka kultury, gdzie były zajęcia dla seniorów, a kolejną przeniesiono do byłej sali przedszkola w Bobrzanach, co wiąże się z dojazdami. Moim zdaniem warto było spróbować ogłosić przetarg teraz – powiedziała „Regionalnej” M. Sendecka.

Napisz komentarz »