REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Zmiana warty

Opublikowano 04 września 2020, autor: Piotr Piotrowski

Płk Marcin Adamski został nowym dowódcą żagańskiej 34. Brygady Kawalerii Pancernej.

Obowiązki szefa żagańskich Pancerniaków przekazał mu na piątkowej zbiórce (28.08.) ich dotychczasowy dowódca, Piotr Zieja, który odchodzi na emeryturę po 36 latach służby (jest jednym z najstarszych stażem oficerów Czarnej Dywizji).

Płk Adamski przejął od Zieji sztandar brygady, w obecności gen. dyw. dr Dariusza Parylaka, dowódcy 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej.

– Nie jest łatwo żegnać podwładnego, który stanowił wzór dla swoich żołnierzy, podwładnych. Pan pułkownik przez całą niemal służbę wojskową związany był z Czarną Dywizją i wszędzie tam, gdzie służył, oddawał serce, nie szczędząc czasu i zdrowia. Profesjonalizm, rzetelność wykonywania zadań, ale i pogoda ducha oraz poczucie humoru to tylko kilka przymiotów, które charakteryzują bogatą służbę wojskową pułkownika Zieji – skwitował gen. Parylak.

– Dowodzenie pancerną brygadą to marzenie każdego pancerniaka, a jeżeli jeszcze ta brygada jest w strukturach elitarnej 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, to jest to nie lada wyzwanie, ale także zaszczyt i odpowiedzialność – podkreślił nowy dowódca żagańskich Pancerniaków, płk Adamski.

Płk M. Adamski ukończył Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Lądowych. Służył m.in. w 5. Pułku Zmechanizowanym, 12. Brygadzie Zmechanizowanej oraz w 7. Brygadzie Ochrony Wybrzeża.

Napisz komentarz »