REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Bomba w szkole

Opublikowano 04 września 2020, autor: jb

Bomba na boisku albo instalacja gazowa miały wybuchnąć w trakcie rozpoczęcia roku szkolnego.

 Trzy szkoły otrzymały fałszywe alarmy we wtorek, 1 września.

– Do szkoły przyszedł e-mail, że na boisku  jest bomba i w czasie apelu na rozpoczęcie roku szkolnego zginie wielu ludzi – mówi dyrektor Zbigniew Stebelski z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu. – Wezwaliśmy policję, przyjechali specjaliści ds. pirotechnicznych i strażacy. Sprawdzili teren i podjęli decyzję, że ewakuacja nie jest potrzebna. Na boisku mamy sztuczną trawę, łatwo zauważyć, że nic na niej nie zostało uszkodzone.

Już po raz trzeci, po alarmach na maturach,  fałszywy alarm dotyczył Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Iłowej. Tym razem wybuchnąć miała uszkodzona instalacja gazowa.

– Powiadomiliśmy służby przed godz. 7:00, a uczniowie do szkoły przychodzili na godz. 10:00. To przykre, że ktoś sobie tak kpi ze szkół, jakby sytuacja związana z koronawirusem nie była  wystarczająco trudna – mówi dyrektor Violetta Szary.

Po raz trzeci e-mail z groźbami dotarł do Zespołu Szkół Technicznych i Budowlanych w Szprotawie.- Przez dwa lata mieliśmy alarmy na maturach. U nas też miało dojść do wybuchu na boisku w trakcie apelu – mówi dyrektor Andrzej Skawiński. – W szkole apelu nie było, tylko spotkania z wychowawcami. Tak się złożyło, że sekretarka tą groźbę na mailu odczytała, jak już nikogo w szkole nie było – dodaje.

Napisz komentarz »