Złoto i srebro na bieżni

Opublikowano 04 września 2020, autor: mk

Michał Rozmys (25 l.) z Lubska podczas Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce we Włocławku zdobył kolejne medale na swoich koronnych dystansach – 1500 metrów i 800 metrów.

Pochodzący z Lubska lekkoatleta, specjalizujący się w biegach średniodystansowych, wychowanek Agrosu Żary, w sobotę (29.08) wywalczył złoty krążek w biegu na 1500 metrów podczas Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce we Włocławku. W niedzielę (30.08), podczas kolejnego dnia zmagań, zdobył srebro na dystansie 800 metrów, przegrywając tylko o 0.07 sekundy z 17-letnim Krzysztofem Różnickim.

– Do złota brakło 0.07sekundy, więc niewiele – mówi M. Rozmys. – Zwyczajnie na końcówce zabrakło mi świeżości. Jednak jestem zadowolony ze swojej pracy i mogę spokojnie dalej szykować się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio – mówi M. Rozmys.