Promień na piątkę

Opublikowano 04 września 2020, autor: Piotr Piotrowski

Po wpadce w Ochli u żarskich piłkarzach pojawiła się sportowa złość. W wygranym 5:0 meczu z Chynowianką Zielona Góra pokazali, że stać ich na awans do IV ligi.

Sobotni mecz (29.08.) żaranie zaczęli z przytupem. Już w 3. minucie do siatki trafił Marek Wolak, po tym jak dostał precyzyjną wrzutkę na 6 metr od Jakuba Nowaka. Promień nadal atakował, ale zarówno Wolakowi, jak i kolegom zabrakło skuteczności. W 12. minucie mogli prowadzić już 2:0, ale po dośrodkowaniu w pole karne Jakuba Księżniaka i strzale głową Marka Homika, piłka o centymetry minęła poprzeczkę. Dwanaście minut później znowu zakotłowało się pod bramką Chynowianki – Księżniak ograł obrońców i dograł piłkę w pole karne wbiegającemu Olegowi Frankowyczowi. Ten jednak przestrzelił. Worek z bramkami rozwiązał się po przerwie. W 60. minucie szarżujący Księżniak został sfaulowany na 20 metrze. Stały fragment gry na bramkę zamienił Homik, popisując się ładnym strzałem.

– Po stracie drugiego gola powietrze z rywali zaczęło uchodzić, a my to wykorzystaliśmy. Świetną zmianę dał Kamil Dados, który asystował przy trzecim golu Jakuba Nowaka i był autorem czwartej bramki – mówi M. Wolak, napastnik Promienia. – Wynik ustalił Jędrzej Kononowicz, już w doliczonym czasie, po podaniu Michała Krukowskiego. Dziś była w nas sportowa złość, po tym, jak wypuściliśmy z rąk trzy punkty w meczu z Zorzą w Ochli. Podrażnieni porażką, pokazaliśmy, że mamy ogromny potencjał i czwartoligowe aspiracje nie są na wyrost. Pukamy do bram IV ligi co roku i wierzę, że w końcu się uda.

Po tym meczu Promień nadal jest wiceliderem. W sobotę, 5 września, żaranie zagrają mecz w Bytomiu Odrzańskim z miejscową Odrą.

Promień Żary 5:0 (1:0)
bramki: Wolak (3. min), Homik (60. min), Nowak (70. min), Dados (73. min), Kononowicz (90+3. min)

Promień Żary: Kowalski – Homik (od 75. min Romanowski), Rogalski, Wiliński, Hanlich (od 18. min Suski) – Nowak (od 81. min Kocjan), Frankovych, Krukowski, Dzikowicz (od 71. min Dados), Księżniak (od 61. min Kononowicz) –
Wolak (od 75. min Nikoliszyn)

TKKF: Pluta? Kifert, Klemczyński, R. Wyszomirski (od 63. min Berski), Kordek (od 63. min Przybylak), Kotarski, Enkot (od 80. min Marczak), Michniewski, Pluskota (od 86. min Łozowicki), Turzański, M. Wyszomierski