REKLAMA

Sport

Biegali i rzucali w deszczu

Opublikowano 04 września 2020, autor: Piotr Piotrowski

Blisko stu lekkoatletów rywalizowało w mityngu na żagańskiej Arenie w piątkowy wieczór (28.09).

Organizatorem była spółka Arena i żagański WKS Sobieski Omega Systems, który wystawił liczną grupę reprezentantów.

– Dla naszych wychowanków to tak naprawdę drugie zawody w życiu. Kolejna okazja na zdobycie doświadczeń – mówi Krzysztof Sieńko, trener WKS Sobieski.

W rywalizacji panów na tym samym dystansie bezkonkurencyjny był szprotawianin, Paweł Habich (13,03).

– Warunki pogodowe dziś nie sprzyjały rywalizacji, mocno wiało i padało, ale daliśmy radę. Wygrana z rywalami o 20 lat młodszymi zawsze cieszy – mówi P. Habich.

Bieg na 3000 m wygrał Tomasz Kowalczuk (Żagań) z czasem 9.27,70.

– Bardzo fajny mityng, dużo emocji i ścigania, mimo że to przecież amatorskie zawody. Żal, że tak świetny obiekt jak Arena nie jest wykorzystywany na podobne imprezy częściej – mówi T. Kowalczuk.

SZTAFETA 4×400

W sztafecie 4×400 żaganianki – Urszula Romejko, Marta Rudak, Natalia Goździejewska, Kinga Drewicz (5.07,45) okazały się lepsze od nowogrodzianek – Iwona Marcinowska, Karolina Zapotoczna, Katarzyna Pawlak, Paulina Braszak (5.59,24).

W rywalizacji mężczyzn wygrała sztafeta z EDI Team Zgorzelec: Janusz Wojnarowicz, Krzysztof Trela, Grzegorz Maciorowski, Dariusz Orzoł (4.25,54). Drugie miejsce zajęła drużyna o nazwie „Mgła”: Artur Miemczyk, Mariusz Sitnicki, Grzegorz Józefiak, Łukasz Rudak ? 4.35,44, a trzecie „No Name”: Artur Grzywaczyk, Piotr Ślebioda, Piotr Puchalski, Arkadiusz Szczeszek ? 4.38,47.

CZWÓRBÓJ

Najlepsza wśród kobiet była Aleksandra Mrożek (Żagań, 870 pkt.: piłeczka palantowa ? 24 m, skok w dal ? 3,47, bieg 100 m ? 15,51 i bieg na 1000 m ? 4.03,54). Drugie miejsce przypadło Wandzie Gwiazda (Szprotawa, 320 pkt.: 19, 2,50, 21,15, 4.48,71).
W rywalizacji mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Kacper Michalczenia (Wiechlice, 1.930 pkt.: 51, 4,96, 13,09, 3.18,022). Drugi wynik uzyskał Rafał Fiszer (Iłowa,1.560 pkt.: 58, 4,24, 14,75, 3.30,98).

PIŁECZKA PALANTOWA
W rzucie piłeczką palantową najlepsza okazała się Monika Wywiórka (Żagań), która posłała ją na odległość 36,5. Srebro wywalczyła Aleksandra Mrożek (Żagań, 24), a brąz – Wanda Gwiazda (Szprotawa, 19). Rywalizację mężczyzn wygrał Jarosław Walków (Wrzesiny) z wynikiem 642. Na drugim miejscu BYŁ Kamil Pyzio (Żagań, 623), na trzecim – Rafał Fiszer (Iłowa, 58).
SKOK W DAL
W skoku w dal najlepiej wypadła Aleksandra Mrożek (Żagań), uzyskując wynik 3,47. Drugie miejsce przypadło Monice Wywiórce (Żagań) ? 3,28 a trzecie – Anna Wypasek (Witków) ? 3,13. Wśród mężczyzn najdalej skoczył Paweł Habich (Szprotawa) ? 4,96. Na podium stanęli jeszcze: Kacper Michalczenia (Wiechlice) ? 4,96 i Artur Żarnotal (Żagań) ? 4,49.
BIEGI
Bieg na 100 m wygrała Marta Hennig (Wrocław/Żagań), z czasem 13,51. Na podium stanęły jeszcze: Aleksandra Mrożek (Żagań) ? 15,51 i Anna Wypasek (Witków) ? 16,45. W rywalizacji panów na tym samym dystansie bezkonkurencyjny był szprotawianin, Paweł Habich (13,03). Drugie miejsce zajął Kacper Michalczenia (Wiechlice) ? 13,09, a trzecie – Artur Grzywaczyk (Iłowa) ?13,40.
Najlepsza na dystansie 400 m była żaganianka Kinga Wójcik (82,79). Na tym samym dystansie, wśród mężczyzn brylował Michał Bołbot (Świętoszów) z czasem 61,612. Drugi był Artur Miemczyk (Żagań) ?65.29.
W biegu na 1000 metrów pierwsza na mecie zameldowała się Ewelina Krawiec (EDI Team Zgorzelec ? 3.26,642). Srebro wywalczyła Marta Rudak (Żagań) ? 3.46,913, brąz – Kinga Wójcik (Żagań) ? 4.07.
Rywalizację na 3000 m wygrał Tomasz Kowalczuk (Żagań) z czasem 9.27,70. Drugi był Adrian Cieślak (Żary ? 9.40,53).
Napisz komentarz »