REKLAMA

Zdrowie

Chcę pracować w tym szpitalu

Opublikowano 28 sierpnia 2020, autor: bj

Niemal do ostatniej chwili ważyło się, czy Sławomir Gaik, były dyrektor 105. Szpitala Wojskowego w Żarach nadal będzie w nim pracował jako lekarz. Bo w poniedziałek, 31.08., kończyła się jego umowa o pracę jako pulmonologa i alergologa.

Sławomir Gaik przyjmuje pacjentów w poradni pulmonologicznej w 105. Szpitalu Wojskowym Żarach, a także w alergologicznej w Żaganiu. Jeszcze we wtorek, 25.08., obawiał się o swoją przyszłość, bo zdradził nam, że ma podpisaną umowę tylko do końca sierpnia.

Informacje o tym, że ma odejść, krążyły od jakiegoś czasu w szpitalu. Tłem miały być bardzo wysokie stawki za godzinę pracy – S. Gaik miał zarabiać 140 zł za godzinę, przy ok. 80 zł innych lekarzy.

– To nieprawda, zarabiam tak jak inni lekarze. Natomiast przykre jest to, że ktoś mi podpisuje umowę na dwa miesiące. Po 20 latach pracy. Jestem specjalistą alergologiem, pulmonologiem i internistą. A lekarzy przecież brakuje. Szpital na poradnie ma podpisaną umowę do końca roku. W Żarach jest tylko poza mną doktor Pająk, gdzie są setki pacjentów. W poradni alergologicznej mam setki dzieci, które zostaną bez leczenia – mówi S. Gaik.

Komendant przychylny?

W środę, 26.08., z pytaniem o dalszą pracę S. Gaika zwracamy się do Artura Lipczyńskiego, komendanta 105. Szpitala Wojskowego. Mimo obietnic rozmowy, chowa się przed dziennikarzem. Pytamy więc samego zainteresowanego.

– Tak, potwierdzam, w czwartek, 27.08., podpisał ze mną umowę. Na tych samych warunkach. Jest ona ważna przez 4 miesiące, czyli do końca roku. To też takie trzymanie… ech… – urywa S. Gaik. I dodaje: – Może się potem zmienią warunki, może na lepsze, może na gorsze. Nie wiem. Ja powiem jedno. Ja chcę w tym szpitalu pracować, bo cały czas tu pracowałem. I mało tego. Cały czas walczyłem o ten szpital. I ja nie jestem człowiekiem, który nagle pójdzie pracować do Szpitala na Wyspie czy do doktora Stankiewicza czy Marka Paśnickiego. No bo moje miejsce jest tutaj. Bo ja ten szpital tworzyłem i rozwijałem – kończy.

komentarz »
  1. Piotr 3 września 2020 12:11 - Odpowiedź

    Lekarz „starej szkoly”-FACHOWIEC-nie Teoretyk.
    Takimi byli Dr:Dul,moj przyjaciel Dr.Mazanek.
    Teraz tachich ludzi coraz mniej.Dawne studia medycyny konczyli tylko najlepsi.Disiejszy magister nie zdalby Matury z tamtych lat.

Napisz komentarz »