REKLAMA

Aktualności, Samorząd

Już zbierają podpisy w sprawie referendum

Opublikowano 28 sierpnia 2020, autor: Norbert Królik

Odwołania Danuty Madej ze stanowiska burmistrza Żar domagają się mieszkańcy, którzy zawiązali komitet referendalny. Rozpoczęło się zbieranie podpisów.

Żeby doszło do referendum, mieszkańcy muszą zebrać około 2 tys. 890 podpisów.

– Zamierzamy zebrać ich znacznie więcej na wypadek, gdyby okazało się, że część z nich jest nieważna – mówi Anna Przydatek, pełnomocnik komitetu referendalnego. Na zebranie wymaganej liczby podpisów mieszkańcy mają czas do połowy października.

W czwartek (27.08.) członkowie komitetu zbierali podpisy na skrzyżowaniu ulicy Ułańskiej i Podchorążych naprzeciwko galerii Śródmiejskiej. W tym samym miejscu głosy są zbierane dzisiaj (piątek 28.08) w godz. od 12 do 16. W sobotę (29.08) komitet referendalny przeniesie się do Kunic. Tam głosy będą zbierane pod sklepem Biedronka w godzinach od 10 do 14.

Podpisują się

– Jest bardzo duże zainteresowanie. Część osób od razu mówi, że wie, o co chodzi i się podpisuje, inni chcą porozmawiać – mówi Rafał Szymczak, historyk i regionalista, który wspiera inicjatywę referendum w Żarach.

Mieszkańcy, którzy chcą odwołać burmistrz D. Madej, zarzucają jej, że skonfliktowała żaran, zerwała dialog i współpracę z Radą Miasta i zaniechała dialogu społecznego. Mają uwagi co do realizowanych inwestycji i ich kosztów oraz zarzucają burmistrz, że nie sprawuje należytego nadzoru nad pracą podległych jej urzędników i spółek miejskich.

W skład grupy inicjatywnej wchodzą: Piotr Mazurkiewicz, Roman Przydatek, Anna Słodkowska, Ewaryst Stróżyna, Wanda Viali-Gorzkowska i Anna Przydatek, która jest pełnomocnikiem.

Napisz komentarz »