REKLAMA

Aktualności, Komunikacja

Zablokują Drzymały

Opublikowano 28 sierpnia 2020, autor: Norbert Królik

Mieszkańcy ul. Drzymały w Żarach mówią dosyć. Grożą, że w ramach protestu zablokują drogę. Wszystko przez niekończący się remont ul. Zielonogórskiej i objazd wyznaczony przez ich drogę.

– W domach pękają ściany. Nie można nawet otworzyć okna, bo taki hałas, a policja nie reaguje, jak ciężarówki mimo zakazu jadą naszą ulicą – mówią mieszkańcy ul. Drzymały w Żarach, którzy tracą cierpliwość i zapowiadają zaostrzenie protestu włącznie z zablokowaniem drogi.

– Odkąd zamknięto ulicę Zielonogórską, osiedlową drogą, jaką do tej pory była ul. Drzymały, jadą tysiące samochodów dziennie. Nawierzchnia została już doszczętnie zniszczona, a urzędnicy są głusi na prośby mieszkańców o poprawę sytuacji – mówi Adrian Jaworski, radny PiS i mieszkaniec ulicy Drzymały.

Problemy mieszkańców rozpoczęły się, gdy zamknięto odcinek ul. Zielonogórskiej od ul. Drzymały do ronda przy placu Konstytucji 3 Maja, a ich ulicę wyznaczono jako objazd dla samochodów osobowych. Do tego doszedł jeszcze ruch autobusów w ramach komunikacji miejskiej i samochodów ciężarowych, które mimo zakazu wbijały się w wąską uliczkę.

Bezczynni

– Mąż kilkukrotnie zatrzymywał przejeżdżające tiry, ale ich kierowcy tłumaczyli się, że tak ich poprowadziła nawigacja, a gdy już wjechali, nie mieli możliwości zawrócić – mówi Renata Lipińska, mieszkanka ul. Drzymały.

Mieszkańcy skarżą się również na bezczynność policji i straży miejskiej.

– Zdarza się, że przejeżdżają tędy, gdy jedzie na przykład ciężarówka i udają, że tego nie widzą – dodaje pani Renata.

Mieszkańcy zwracali się do urzędników, straży miejskiej i policji z prośbą o pomoc, ale jej nie otrzymali.

– Nasza cierpliwość się skończyła. Przejdziemy do bardziej radykalnych form protestu i czasowo będziemy blokować drogę. Może wtedy urzędnicy zauważą, że problem nie dotyczy tylko garstki mieszkańców – zapowiada A. Jaworski.

Napisz komentarz »