REKLAMA

Ludzie, wydarzenia, Zdrowie

Koronawirus w pośredniaku

Opublikowano 28 sierpnia 2020, autor: Piotr Piotrowski

Ośmiu pracowników żagańskiego Powiatowego Urzędu Pracy trafiło na kwarantannę po tym, jak jeden z nich zaraził się koronawirusem.

W ubiegłym tygodniu, w jednym z żagańskich przedszkoli od wychowawczyni zaraziło się 11 dzieci. Kwarantanną objęto w sumie 67 osób – pozostałych przedszkolaków, ich rodziców i pracowników przedszkola. Testy wykazały koronawirusa u 9 rodziców. Jeden z przedszkolaków zaraził swoją mamę, pracownicę Powiatowego Urzędu Pracy w Żaganiu.

 – Gdy test u naszej pracownicy okazał się pozytywny, zgłosiliśmy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej listę osób, które miały z nią kontakt. Łącznie na kwarantannę trafiło 8 osób – informuje Krzysztof Sołtysiak,zastępca dyrektora PUP. – Z tego też powodu ograniczyliśmy przyjmowanie petentów.

Na pracowników padł blady strach, jednak w środę i czwartek (26-27 sierpnia) wyniki testó nie wykazały kolejnych zakażeń. 

Katarzyna Wojciechowska z biura prasowego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego informuje, że z liczby 212 mieszkańców powiatu żagańskiego, którzy w ubiegłym tygodniu przebywali na kwarantannie, w środę, 26 sierpnia, w izolacji było już tylko 47 osób.

Do normalnej pracy wraca również przedszkole, w którym było ognisko zakażeń.

– Od środy, 26 sierpnia, po skończeniu okresu kwarantanny i przeprowadzeniu testów, dzieci zaczęły wracać do przedszkola – mówi „Regionalnej” rzeczniczka wojewody.

Napisz komentarz »