REKLAMA

Komunikacja

Zielonogórska za rok

Opublikowano 28 sierpnia 2020, autor: Norbert Królik

Remont ulicy Zielonogórskiej w Żarach ma się zakończyć dopiero w 2021 roku. A już we wrześniu kierowców czekają kolejne utrudnienia, bo całkowicie zamknięty zostanie przejazd rondem przy placu Konstytucji 3 Maja.

Rosną koszty remontu ul. Zielonogórskiej w Żarach. Dodatkowe prace związane z przebudową kanalizacji deszczowej pochłoną kolejny 1 milion 400 tys. zł. Tym samym, jak twierdzi wielu mieszkańców Żar, nikomu niepotrzebna przebudowa pochłonie około 9 mln zł. Wielu uważa, że w mieście są ważniejsze wydatki niż przebudowa ul. Zielonogórskiej.

– Tylu ludzi musi chodzić po błocie do swoich domów, bo ciągle słyszymy, że nie ma pieniędzy na utwardzenie dróg. W Kunicach ludziom mydlono oczy, że dróg się nie robi, bo nie ma kanalizacji. Kanalizacja już jest, a dróg jak nie było, tak nie ma – mówi Piotr Czerwiński, radny SLD.

Według najnowszych informacji, przebudowa ulicy Zielonogórskiej ma się zakończyć w pierwszym kwartale 2021 roku. Trudno jednak wierzyć w zapewnienia urzędników, bo ten termin był już przesuwany wielokrotnie, a remont już powinien być zakończony.

Napisz komentarz »