REKLAMA

Praca

Zmiany w pośredniaku

Opublikowano 28 sierpnia 2020, autor: jb

Powiatowy Urząd Pracy w Żaganiu nie przyjmuje interesantów. Bez zmian pracuje PUP w Żarach.

PUP w Żaganiu i jego filia w Szprotawie od poniedziałku (24.08.) nie przyjmują klientów. To skutek zakażenia koronawirusem, wykrytego u jednej z urzędniczek.

– Jeżeli ktoś ma wyznaczony termin w PUP, w którym miał potwierdzić swoją gotowość do podjęcia pracy, to powinien w tym dniu dzwonić do urzędu i kontaktować się ze swoim doradcą klienta. Oferujemy też załatwianie spraw drogą internetową. Jeżeli my będziemy kierować bezrobotnego do podjęcia pracy, to będziemy mu wyznaczać termin i godzinę wizyty w PUP indywidualnie – mówi Maria Pajdosz, kierownik CAZ w Żaganiu.

Bez zmian pracuje PUP w Żarach. Trzeba jednak pamiętać o noszeniu maseczek i dezynfekcji rąk.

 

Dla bezrobotnych

PUP w Żaganiu nie przyjmuje już wniosków o przyznanie dotacji na założenie działalności gospodarczej.

– Mamy złożonych 11 wniosków w tej sprawie, gdy je rozpatrzymy, będzie wiadomo, czy zostaną nam jeszcze jakieś pieniądze w tym roku – mówi Halina Janowska, kierownik działu promocji zatrudnienia PUP.

Nadal wstrzymane jest także przyjmowanie wniosków na szkolenia podnoszące kwalifikacje w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

PUP w Żarach przyjmuje wnioski na wszystkie formy pomocy dla bezrobotnych. Wznowił też przyjmowanie wniosków na dofinansowanie szkoleń w ramach KFS. Pzyjmowane będą do 15 października.

 

Dla firm

W ramach tarczy covidowej, PUP w Żaganiu wypłacił 13 mln 392 tys. zł na pożyczki dla 2682 firm, z których 994 otrzymało już decyzję o ich umorzeniu na łączną kwotę 4 mln 969 tys. zł. Na dofinansowanie wynagrodzeń w 229 firmach poszło do tej pory 6 mln 53 tys. zł, a dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą – 2 mln 689 tys. zł, dopłatę otrzymało 530 osób.

W powiecie żarskim na pożyczki dla 4150 firm wypłacono 19 mln 936 tys. zł. Spłatę umorzono 1916 przedsiębiorcom, a 4 musi zwrócić pieniądze. Dla 756 samozatrudnionych wypłacono łącznie 2 mln 985 tys. 971 zł. Na dofinansowanie wynagrodzeń pracowników w 392 firmach poszło 5 mln 685 tys. 349 zł. Dofinansowanie otrzymały też 4 organizacje pozarządowe na łączną wartość 42 tys. 741 zł.

 

Napisz komentarz »