REKLAMA

Sport

Ładowali akumulatory

Opublikowano 28 sierpnia 2020, autor: Piotr Piotrowski

Drugoligowi siatkarze z Żagania szykowali formę przed sezonem na 11-dniowym obozie w Świnoujściu. Po powrocie rozegrają cykl sparingów.

Jak podkreśla trener WKS-u Sobieski, Krzysztof Dobek, jego podopieczni wylewali na treningach hektolitry potu, aby być w jak najlepszej formie przed ligą.

  – Oprócz zajęć w hali, siłowni i na plaży treningi odbywały się również na stadionie Floty Świnoujście – mówi. – Zawodnicy wzięli udział w otwartym turnieju siatkówki plażowej, w którym rywalizowało 12 par z całej Polski.

„Wojskowi” okazali się bezkonkurencyjni, zajmując wszystkie miejsca na podium (1. miejsce para Jurkojć/Głowacki, 2. Zasłonka/Kukla, 3.Mańko/Strzałkowski).

Od weekendu (28-29.08.) siatkarze będą przygotowywać się do nowego sezonu na obiektach w Żaganiu i Zielonej Górze. W planie są turnieje w Miliczu i Zielonej Górze oraz sparingi m.in. z Chrobrym Głogów i Energetykiem Poznań.

Drużyna została wzmocniona pięcioma zawodnikami. Nowym rozgrywającym jest 36-letni weteran polskich parkietów, Łukasz Jurkojć, ostatnio grający w Chrobrym Głogów, a przyjmującym – Mikołaj Głowacki, ostatnio grający w drugoligowym AZS-ie UZ Zielona Góra. Jest też trzech kadetów: 17-letni Aleks Kłysz, środkowy z Oriona Sulechów, jego rówieśnik, Marcel Pszczoła, kolejny talent  z UKS Trzynastka LO Zielona Góra oraz  16-letni libero, Jakub Jezierski.

Napisz komentarz »