REKLAMA

Kronika policyjna

Nie zatrzymał się, będzie miał kłopoty

Opublikowano 28 sierpnia 2020, autor: bj

Gonili go na sygnałach, potem pieszo, gdy uciekał w stronę żarskiego parku. Na koniec powalili na ziemię, a potem wpakowali za kratki.

Uciekał przed radiowozem alfą romeo na legnickich numerach rejestracyjnych. – Kierowca w chwili, gdy zobaczył zawracający radiowóz przyśpieszył-informuje Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji. Uciekając wymusił pierwszeństwo na fordzie i spowodował kolizję. Gdy zatrzymał się na znaku oddzielającym przejście dla pieszych, przy okazji go kasując, wybiegł z auta i zaczął uciekać w kierunku parku przy al. Jana Pała II. Wszystko działo się w poniedziałek (24.08.) ok. godz. 18 w okolicy Urzędu Skarbowego

Świadkowie widzieli, jak za mężczyzną pobiegło kilku policjantów.

– Niedaleko wejścia do szpitala przewrócili go, docisnęli kolanami, skuli kajdankami – słyszymy relację.

Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. Jego sprawą już zajmują się kryminalni z policji, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Żarach.- Kierowca 23-letni mieszkaniec powiatu żarskiego był trzeźwy. Nie miał natomiast uprawnień do kierowania, ważnych badań technicznych i ubezpieczenia. Został zwolniony, wkrótce zostanie przesłuchany-kończy A. Berestecka.

Napisz komentarz »