REKLAMA

Sport

Lekkoatleci na Arenie

Opublikowano 28 sierpnia 2020, autor: Piotr Piotrowski

Blisko stu sportowców wystartuje dziś (w piątek, 28 sierpnia) w I Otwartym Turnieju Lekkoatletycznym Arena Cup w Żaganiu.

Młodzież i seniorzy z Żagania, Szprotawy, Iłowej, Brzeźnicy, Małomic, Wrocławia,  Zgorzelca, Zielonej Góry oraz Nowogrodu Bobrzańskiego o medale będą rywalizować w rzucie piłeczką palantową, skoku w dal, biegach na 100, 400, 1000 i  3000 m oraz sztafecie 4 x 400 m.

– To pierwsze takie amatorskie zawody lekkoatletyczne w historii Areny, nie licząc rozgrywek szkolnych – mówi Krzysztof Sieńko, współorganizator i trener sekcji lekkoatletycznej żagańskiego WKS-u Sobieski Omega Systems, który w zawodach wystawi najliczniejszą reprezentację. – Ze względu na błędy projektowe stadionu Arena, brak dwóch skoczni w dal i złej podbudowy pod bieżnią tartanową, na żagańskim obiekcie można organizować tylko zawody rangi mistrzostw wojewódzkich dzieci. Liczę na dobry występ reprezentacji lekkoatletów WKS Sobieski Omega Systems, szczególnie Kacpra Zdrzyńskiego w rzucie piłeczką palantową, który wywalczył w mistrzostwach województwa brązowy medal.

Start pierwszych konkurencji o godz. 20.00, wręczenie medali – ok. 22.15.

Napisz komentarz »