REKLAMA

Aktualności, Samorząd

Kwiaty, kneble i polityczna wojenka

Opublikowano 28 sierpnia 2020, autor: Piotr Piotrowski

Młoda kobieta zdewastowała donice z kwiatami w centrum Żagania w sobotę, 22 sierpnia. W Rynku, na ul. Warszawskiej i placu Słowiańskim. Wszystko nagrały kamery. A burmistrz obwinia komitet referendalny, który chce go odwołać.

Burmistrz Andrzej Katarzyniec poinformował o wandalizmie na stronie Urzędu Miasta, wytykając, że nie zapobiegli temu członkowie komitetu, którzy byli na placu Słowiańskim, gdy młoda kobieta niszczyła kwiaty. 

 – „Wydarzeniu ze spokojem przyglądali się m.in. członkowie komitetu referendalnego, którzy w tym czasie zbierali podpisy” – czytamy na stronie Urzędu Miasta. – „Nagranie z monitoringu miejskiego przekazane zostanie odpowiednim służbom jako dowód w sprawie niszczenia mienia”. 

Oburzeni zarzutem burmistrza są członkowie komitetu. Podkreślają, że nie tylko oni byli w tym czasie w centrum miasta, ale mnóstwo innych ludzi. 

– To nieprawda, że nie zareagowaliśmy, ponieważ zwróciłem uwagę tej pani. Ale co ja miałem zrobić, jeśli nie słuchała? – pyta Tomasz Szwal. – Zakneblować ją, tak jak niektórzy chcą zrobić z mieszkańcami miasta. Od tego jest policja, a ta po chwili przyjechała.

– Burmistrz traktuje stronę Urzędu Miasta jak swój prywatny folwark, narzędzie do walki z ludźmi niewygodnymi – kwituje Tomasz Szewczyk, pełnomocnik komitetu referendalnego. – Od pilnowania porządku i takich interwencji jest Straż Miejska i pracownik obsługi miejskiego monitoringu. Powinni reagować w takich sytuacjach. Jednak burmistrz woli robić sobie z tego wojenkę polityczną!

komentarze »
 1. SeaGoat 4 września 2020 12:19 - Odpowiedź

  Niestety obszar placu Słowiańskiego, ulicy Warszawskiej oraz Rynku stał się ostatnimi czasy punktem zbiórek nietrzeżwej młodzieży, coraz częściej zdarzają się zaczepki przechodniów i akty wandalizmu. Najwyższy czas aby służby porządkowe się tym zajeły.

 2. Ola 6 września 2020 09:38 - Odpowiedź

  Nie jestem pozytywna do tego co się dzieje w Żaganiu ,do burmistrza ,który nie ma pomysłu na miasto ale jak radził sobie poprzednik M jak traktował stronkę urzędu jak otwierał swoje media jak obecni zbieracze podpisów pod referendum byli aktywni na forach przez lata poprzednie obserwatorzy życia żagańskiego wiedza
  Tak wiec Panowie bądźcie prawdziwi a Wasz kolezka M z dała od miasta.

 3. Ola 6 września 2020 12:19 - Odpowiedź

  Czyżby kolejny układ GR z Marchewka….

Napisz komentarz »