REKLAMA

Kronika policyjna

Jeden wiał, drugi blokował

Opublikowano 28 sierpnia 2020, autor: Piotr Piotrowski

Gdy policjanci ścigali opla, drogę zaczął zajeżdżać im kierowca audi.

Policjanci z drogówki chcieli skontrolować opla, który miał niesprawne oświetlenie (22 sierpnia). Mężczyzna zaczął uciekać. Rozpoczął się pościg ulicami Żagania, a następnie przez Trzebów, Rudawicę, Osiecznicę oraz Kliczków.

– W pewnym momencie radiowóz wyprzedziło audi, które zajechało policjantom drogę. Jego kierowca jechał środkiem jezdni i utrudniał pościg za oplem – opowiada podkom. Aleksandra Jaszczuk, oficer prasowy KPP Żagań.

Kierujący, jak się później okazało, pod wpływem narkotyków mężczyzna cały czas rozmawiał przez telefon. Po przejechaniu kilku kilometrów w kierunku Iłowej, z audi zaczęły odpadać elementy karoserii. Kierowca zwolnił i wydawało się, że pościg dobiega końca. Jednak mężczyzna nie zamierzał się poddać. W pewnym momencie uderzył w nadkole radiowozu, a następnie zjechał do lasu. Tam, po przejechaniu około 3 kilometrów, zatrzymał się i uciekł na piechotę. Funkcjonariusze znaleźli go w zaroślach. Był to 22-latek, który miał zakaz prowadzenia pojazdów, a badanie testerem wykazało w jego organizmie narkotyki.

Areszt dla kierowcy opla

To jednak nie był koniec. Niebezpieczne manewry 22-latka, który kierował audi i utrudniał pościg za oplem, spowodowały, że ten odjechał. Mundurowi postanowili go odnaleźć. Jeszcze tej samej nocy odszukali 26-latka. On również miał zakaz prowadzenia pojazdów.

– Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty związane z niezatrzymaniem się do kontroli drogowej i niestosowaniem do zakazu prowadzenia pojazdów. Dodatkowo 22-latek został aresztowany na trzy miesiące – dodaje Jaszczuk.

Napisz komentarz »