Iskra nie dała się zgasić

Opublikowano 28 sierpnia 2020, autor: Piotr Piotrowski

Osłabiona drużyna z podżagańskiego Tomaszowa nie dała rady Iskrze Małomice w 3. kolejce klasy A, przegrywając 2:4.

Bez trzech podstawowych zawodników i dwóch rezerwowych przystąpili do niedzielnego meczu (23.08.)  zawodnicy z Tomaszowa. Z powodu kontuzji nie mogli zagrać m.in.: Jakub Stencel, Cezary Jakubski i Maciej Wadowski. – Czarek strzelił dwa gole w pierwszym meczu, widać było jego brak w dwóch kolejnych, w tym z ostatnim,  z Małomicami – mówi trener drużyny z Tomaszowa, Przemysław Bobek.

W meczu z Iskrą LZS stracił gole w trzy minuty. Najpierw do siatki trafił Daniel Bartkowiak, a chwilę później – Konrad Drabko. Mimo to, gospodarze nie złożyli broni. Tuż po przerwie, ruszyli na bramkę Iskry ze zdwojoną siłą. Efektem była bramka kontaktowa Pawła Micka w 49. minucie. Goście mieli okazję podwyższyć na 3:1, ale nie wykorzystali rzutu karnego, podyktowanego po faulu na ich zawodniku. Maciej Skrzypczak obronił jedenastkę, popisując się świetną paradą. Iskra napierała, strzelając dwa kolejne gole w 68 i 86. minucie. Wynik ustalił dwie minuty przed końcem spotkania Kacper Nastulski.

– Naszym celem jest walka o środek tabeli i spokojne utrzymanie się w lidze – dodaje P. Bobek, który stery w tomaszowskiej drużynie objął na początku sierpnia br. – Jeśli poprawimy skuteczność i wykończenie, będzie dobrze.

LZS KS Tomaszowo – Iskra Małomice 2:4 (0:2)

bramki: Micek (49. min), Nastulski (88. min) – Bartkowiak (30. min), Drabko (33. min), Domański (68. min), Radziszowski (86. min)

LZS KS: Skrzypczak – Matczak, Delost, Milczewski – Krygier, Antosz, Chabiniak, Kulik, Mrowiński – Nastulski, Micek

Iskra: Michalak – Szkudło (od 71. min Radziszowski), Nascimento Nunes, Gewerth, Frolow, Socha, Bartkowiak, Micygiewicz (od 63. min Kostrzewski), Petluszewski, Potępa, Drabko (od 34. min Domański)