Bili głową w mur

Opublikowano 28 sierpnia 2020, autor: Piotr Piotrowski

Po trzech wygranych z rzędu, Czarni Żagań ulegli 0:2 Meprozetowi Stare Kurowo, choć mieli przewagę praktycznie przez cały mecz.

Żaganianom nie wyszło niedzielne spotkanie (23.08.). Już w 3. minucie goście mogli objąć prowadzenie, po strzale sprzed pola karnego Piotra Kurdykowskiego, ale na posterunku był Łukasz Kulik, popisując się paradą i wybijając piłkę.

Od tego momentu inicjatywę przejęli żagańscy piłkarze, co chwilę stwarzając zagrożenie pod bramką gości. W 11. minucie z prawej strony boiska piłkę w pole karne dośrodkował  Oktawian Horodyski, ale dobiegający do niej Tomasz Urban zderzył się z bramkarzem Meprozetu, który ubiegł zamiary Czarnych. Dwie minuty później blisko zdobycia gola dla gospodarzy był Wojciech Glanc, który  strzałem sprzed pola karnego próbował zaskoczyć Arkadiusza Sierę. Bramkarz Meprozetu wyczuł intencję pomocnika żaganian, broniąc w ładnym stylu. Trzy minuty później strzał Oleksandra Moskalyka z 12 m obronił Kulik.

W drugiej połowie Czarni również mieli przewagę, z której jednak nic nie wynikło. Trener Sebastian Horodyski próbował odmienić grę swoich piłkarzy, dokonując zmian w składzie. Niestety, do bramki trafiali tylko goście, w 59 i 77. minucie, wykorzystując błędy żagańskiej obrony.

– To był najsłabszy mecz w tym sezonie. Nie potrafiliśmy skutecznie zakończyć licznych akcji podbramkowych – ocenił trener Czarnych, Sebastian Horodyski. – Meprozet mądrze rozbijał nasze ataki. Z drugiej strony, sam nie stworzył zbyt wielu sytuacji. Te dwie stracone bramki zdobył po naszych szkolnych błędach. Chłopcy grali ambitnie, do końca, ale coś dzisiaj nie zafunkcjonowało. Z drugiej strony, Stare Kurowo było  bardziej wymagające, niż nasi dotychczasowi rywale. Ten mecz już za nami, trzeba wyciągnąć wnioski, aby w kolejnych meczach było dużo lepiej. Głowa do góry!

W 6. kolejce, w niedzielę, 30 sierpnia Czarni zagrają w Zielonej Górze z rezerwami Lechii (godz. 12.00).

MKS Czarni Żagań 1957 – Meprozet Stare Kurowo 0:2 (0:0)
bramki: Sanocki (59. min), Spiliszewski (77. min)
MKS Czarni: Kulik – Horodyski, J. Szkarapat, Adamczyk, Witczak – Kowalski (od 64. min Łojko), Mastalerz (od 55. min Jakubas), Chruścicki, Glanc (od 85. min Skiba) – Wypych (od 61. min Kuleczka), Urban