REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Koszary za 40 baniek

Opublikowano 21 sierpnia 2020, autor: bj

Właściciele dawnych koszar wystawili je na sprzedaż. Chcą za nie 40 mln zł.

Oferta sprzedaży pojawiła się na portalu zajmującym się sprzedażą nieruchomości.

– Wcześniej właściciele próbowali to sprzedać samodzielnie, ale teraz zwrócili się o nasze pośrednictwo – przyznaje Andrzej Jach z firmy Re/Max.

W treści ogłoszenia znalazł się opis, że na terenie nieruchomości znajduje się kilkadziesiąt budynków koszarowych, warsztatowych, magazynowych, garażowych. Jako szczególny atut wskazane są kilkudziesięcioletnie drzewa, krzewy i trawniki, które je otaczają, bo tworzą atmosferę parku. Do tego sieć dróg wewnętrznych, placów i chodników wykonanych z kostki granitowej. Teren jest ogrodzony, z 3 bramami wjazdowymi i przyłączoną siecią elektryczną, wodociągową, kanalizacyjną, centralnego ogrzewania oraz oświetlenia zewnętrznego.

 Do sprzedaży razem z gruntem jest 8 budynków koszarowych, każdy o powierzchni ok. 2 tys. – 3 tys. mkw. Do tego dochodzą budynki sztabowe. Dawne stołówki to kolejne 4 budynki. Poza tym ok. 20 magazynów, warsztatów, garaży. Do tego budynek dawnej izby chorych, tereny sportowe o powierzchni 2,6 ha, magazyny podziemne, trafostacja, hydrofornia.

– To dobre miejsce na kompleks hotelowy, mogłoby tu także powstać osiedle mieszkaniowe – przekonuje A. Jach.

Jak wynika z ogłoszenia, łączna powierzchnia terenu to ponad 50 ha.

– Potwierdzam, że nieruchomość została wystawiona do sprzedaży. Nie ma jeszcze decyzji, czy będzie musiała pójść jako całość czy po podziale na mniejsze fragmenty. Bo oczywiście to również nie jest wykluczone – mówi Bogdan Piłat, współwłaściciel koszar.

Poprzednim właścicielem nieruchomości była Agencja Mienia Wojskowego. Sprzedając opuszczone koszary w 2001 r., jedynym kryterium, jakie brała pod uwagę w przetargach, była cena. Do rąk prywatnych trafiły działki o łącznej powierzchni 52,0805 ha (zabudowane 77 budynkami), sprzedane za 2 mln 797 tys. zł. W większości właścicielem ponad 40 ha terenu jest firma Dynamis.

Napisz komentarz »