REKLAMA

Aktualności, Polityka

Chcą odwołać Danutę Madej

Opublikowano 21 sierpnia 2020, autor: Norbert Królik

Czerwoną kartkę dla Danuty Madej przynieśli do żarskiego Ratusza inicjatorzy referendum dotyczącego jej odwołania. Od niedzieli (23.08) zaczną zbierać głosy poparcia.

Zarzucają Danucie Madej, że skonfliktowała mieszkańców, zerwała dialog i współpracę z Radą Miasta i zaniechała dialogu społecznego. Mają uwagi co do realizowanych inwestycji i ich kosztów oraz zarzucają burmistrzowi, że nie sprawuje należytego nadzoru nad pracą podległych urzędników i spółek miejskich.

W skład grupy inicjatywnej wchodzą: Piotr Mazurkiewicz, Roman Przydatek, Anna Słodkowska, Ewaryst Stróżyna, Wanda Viali-Gorzkowska i Anna Przydatek, która jest pełnomocnikiem.

Zawiadomienie o zamiarze przeprowadzenia referendum przynieśli do Urzędu Miasta w środę, 19.08.

Czerwona kartka

 – Czas najwyższy pokazać burmistrzowi czerwoną kartkę. To i tak za długo trwało – mówią inicjatorzy referendum.

– Ta inicjatywa wypłynęła z obserwacji przez mieszkańców władzy. Mamy duże wsparcie. Ludzie zaczepiają nas na ulicy i mówią o błędach pani burmistrz. Trzeba było w końcu powiedzieć dość – mówi A. Przydatek.

Grupa inicjatywna złożyła w ratuszu zawiadomienie o chęci przeprowadzenia referendum. W najbliższych dniach ruszy akcja zbierania głosów poparcia dla referendum. Żeby do niego doszło, inicjatorzy będą musieli zebrać około 3 tys. głosów, bo wniosek o referendum musi być uzasadniony i podpisany przez co najmniej 10 proc. mieszkańców uprawnionych do głosowania.

Zadecydują mieszkańcy

– Drukujemy ulotki i listy. Będziemy spotykali się z mieszkańcami – zapowiada A. Słodkowska, radna miejska, która weszła w skład grupy chcącej odwołać D. Madej.

Jeżeli dojdzie do referendum, to ostatecznie o losie władzy zdecydują mieszkańcy, którzy pójdą w nim zagłosować. Żeby referendum było ważne, musi w nim wziąć udział 3/5 wyborców, którzy głosowali w poprzednich wyborach. Za odwołaniem musi się opowiedzieć 50 procent głosujących plus minimum jeden.

Napisz komentarz »