REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Park usycha

Opublikowano 21 sierpnia 2020, autor: Norbert Królik

Park przy al. Jana Pawła II w Żarach, którego renowacja kosztowała ponad 7 mln zł, usycha. Wiele roślin posadzonych podczas remontu nie przyjęło się i zamiast ozdabiać, szpeci.

– To miała być wizytówka, a tak naprawdę wstyd tam iść. Uschnięte rośliny praktycznie w całym parku, woda w stawie zielona, a łódki to mieszkańcy chyba sami mają sobie przynosić – uważa Józef Niżnik, mieszkaniec Żar.

Krytycznych zdań jest coraz więcej, bo park, mimo że dopiero co został oddany do użytku, to już wygląda, jakby był zaniedbany. Uschnięte rośliny, wyrastające chwasty, a na trawniku od strony ul. Zielonogórskiej powstały już wyjeżdżone ślady zrobione przez samochody Miejskiego Ośrodka Sportu, Rekreacji i Wypoczynku, które co niedzielę nad staw w parku dowożą łodzie.

Podlewa się rano

Jak zauważyli mieszkańcy, podlewanie roślin odbywa się w samo południe, gdy słońce pali najmocniej.

– To niedopuszczalne. Każdy, kto ma kwiaty, wie, że podlewać rośliny w upalne dni należy wcześnie rano lub wieczorem – podkreśla Lucyna Grzybowicz, radna miejska, która do podlewania swoich roślin używa wody z odzysku.

Urzędnicy przekonują, że rośliny w parku są objęte gwarancją i to firma Kreator, która wykonywała remont, o nie dba. Te, które usychają, ma obowiązek wymienić. Remont parku kosztował ponad 7 mln zł.

Napisz komentarz »