REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Wojna o maszt

Opublikowano 21 sierpnia 2020, autor: Piotr Piotrowski

W podżagańskim Jeleninie są już trzy maszty telefonii komórkowej. Stanąć ma czwarty.

Mieszkańcy mają już dwie potężne wieże we wsi, jest też maszt z nadajnikiem internetowym. Od ponad dwóch lat walczą o zablokowanie budowy kolejnego masztu, tym razem sieci Play. Miałby on stanąć w centrum wsi, na prywatnej działce. Mieszkańcy bitwę wygrali, ale nie wojnę. Odwołali się od decyzji poprzedniego wójta – o warunkach zabudowy, ale inwestor nie rezygnuje z planów. Ludzie boją się szkodliwego promieniowania oraz utraty wartości działek budowlanych i rolnych.

– Mamy już tyle masztów, że kolejny nie jest nam potrzebny. Zresztą, można byłoby postawić maszt na działce w większej odległości od zabudowań niż ta obecnie rozważana – mówi mieszkaniec Jelenina.

Wójt gminy Żagań, Leszek Ochrymczuk, zapewnia, że ma rozwiązanie.

 – Podzielam pretensje mieszkańców. Zaproponowaliśmy inwestorowi inną lokalizację, przy wyjeździe z Jelenina w stronę Żagania, na działce, którą do tej pory gmina wydzierżawiała rolnikowi – mówi wójt. – To 3-hektarowy teren, oddalony od centrum wsi. Obecnie inwestor analizuje naszą propozycję, mam nadzieję, że dojdziemy do porozumienia.

Napisz komentarz »