REKLAMA

Sport

Szukali się po boisku. No i się znaleźli!

Opublikowano 21 sierpnia 2020, autor: Sławomir Janusz

– Mamy dwa zerko, spróbujmy zagrać coś z kontry. Nie musimy przecież ganiać po całym placu ? mówił w przerwie do swoich podopiecznych Adrian Zięba, szkoleniowiec Sparty Grabik. Goście z Sulechowa walczyli jednak dzielnie i doprowadzili do remisu. W końcówce sprawy w swoje… nogi wziął więc Mariusz Kościesza.

Zespół z Grabika gra u siebie w niedziele, bo wtedy trener ma do dyspozycji szerszą kadrę. W meczu z Sulechowem niedziela w niczym jednak nie pomogła.

– Michalski, Szala, Bardel, Kopernicki, Flaga ? wylicza nieobecności A. Zięba. – Do tego na ławce dwóch kontuzjowanych rezerwowych ? dodaje.

Trener podkreśla, że praktycznie co mecz musi kombinować ze składem.

– Raz chłop gra na defensywnym pomocniku, raz na dziesiątce, a potem z musu na stoperze. Nie dziwię się, że szukają się po boisku, zamiast grać w ciemno ? tłumaczy opiekun Sparty.

Starcie z Lechem długo było nerwowe. Po jednej z akcji A. Zięba huknął butelką wody o ziemię z takim impetem, że korka trzeba było szukać na murawie.

– Nie umiem inaczej. Już taki jestem. Można powiedzieć energiczny ? żartował po meczu. Trochę uspokoiły go dwie bramki strzelone w samej końcówce pierwszej połowy. Najpierw w same widły huknął Łukasz Chmielewski, a chwilę później na 2:0 podwyższył doświadczony Ryszard Grzebyk.

– Sulechów wbrew pozorom dobrze gra piłką. Moim zdaniem lepiej niż Siedlisko ? relacjonuje szkoleniowiec naszej drużyny. – Siedli na nas po zmianie stron i wyrównali. Pierwszy gol padł po naszym błędzie, a potem ten sam zawodnik oddał strzał życia z 40 metrów. Na szczęście Mariusz Kościesza wykończył później ładną kontrę. Mieliśmy jeszcze jedną setkę, ale skończyło na wyniku 3:2.

Teraz naszych piłkarzy czeka trudny wyjazd do Czerwieńska.

– Znam ten zespół i raczej nie zagramy otwartej piłki. Plus jest taki, że będę miał do dyspozycji prawie całą kadrę ? kończy A. Zięba.

Początek meczu w niedzielę (23 sierpnia) o 17.00.

Sparta Grabik ? Lech Sulechów 3:2 (2:0)

Bramki: Chmielewski, Grzebyk, Kościesza ? Łyskawa 2 (58. min, 80 min)

Sparta: T. Flaga ? Olbryś, Makowski (od 53. min Bendiuł), Jurec, Grzebyk, Gronkowski, Chmielewski (od 73. min Rzeźnik), Kościesza (od 86. min Chudziak), Gawron, Baworowski, Lechowicz (od 91. min Twardowski)

Lech: Sawicki ? Ratajczak, Paruch, Greszczyk, Bajda, Łyskawa, Fandaliuk, Grązka (od 90. min Hauke), Rauba (od 80. min Szczepaniak), Wilk (od 46. min Strzałkowski), Panasiuk.

Żółte kartki: Andruszkiewicz (na ławce), Chmielewski, Kościesza ? Fandaliuk, Paruch

Napisz komentarz »