Dwa oblicza Promienia

Opublikowano 21 sierpnia 2020, autor: Piotr Piotrowski

Spacerku z Piastem Czerwieńsk nie było. Żarscy piłkarze musieli się mocno napracować, aby wygrać sobotni mecz 2:1 (15.08.)

Kibice obejrzeli Promień w dwóch różnych wydaniach. W pierwszej połowie żaranie dominowali i zdobyli dwa gole. Najpierw do siatki, w 16. minucie, trafił Kamil Dados, wykorzystując świetne podanie Jakuba Nowaka. Akcja zaczęła się od wybicia piłki przez Manuela Kowalskiego.W połowie boiska przejął ją Nowak, który po skrzydle odjechał obrońcom, po czym dośrodkował futbolówkę do nadbiegającego Dadosa. Ten z 7 metrów plasowanym strzałem pokonał bramkarza Piasta. W 28. minucie było już 2:0. Marek Wolak  zagrał do Dadosa, ten odegrał mu piłkę, widząc, że jest w lepszej sytuacji. Napastnik Promienia ograł bramkarza, po czym posłał piłkę do pustej siatki. Wydawało się, że żaranie pójdą za ciosem.

– Mieliśmy kolejne sytuacje, mogąc już do przerwy rozstrzygnąć losy spotkania. Niestety, zabrakło skuteczności i zimnej krwi – ocenia trener Promienia, Łukasz Czyżyk.

W drugiej połowie gra się wyrównała. Piast szybko zdobył bramkę kontaktową, po strzale Roberta Genderki i na boisku zrobiło się nerwowo.

– O ile w pierwszej połowie piłkarze realizowali założenia taktyczne, o tyle w drugiej w ich grę wdarł się niepotrzebny chaos. Mieliśmy okazję na 3:1, ale zabrakło precyzji. Najbliżej gola był Marek Wolak, po strzale którego piłka trafiła w poprzeczkę. Na szczęście Piast, choć zagrał bardzo ambitnie i odważnie, również się mylił. Cieszy wynik, ale gra w drugiej połowie pozostawia wiele do życzenia – dodaje trener.

A już w najbliższą niedzielę, 23 sierpnia, drugi w tabeli Promień może zostać liderem. O godz. 17.00 zmierzy się z pierwszą Zorzą w Ochli. Obie drużyny mają tyle samo punktów, ale Zorza ma lepszy bilans bramek.

Promień Żary ? Piast Czerwieńsk 2:1 (2:0)

bramki: Dados (16. min), Wolak (28. min) – Genderka( 51. min)
Promień: Kowalski ? Homik, Rogalski (od 42. min Suski), Hanclich, Wiliński (od 90+1. min Kocjan) ? Dados (od 67. min Czarnota), Frankowych, Krukowski, Nowak ? Jędrzej Kononowicz (76. Dzikowicz) ? Marek Wolak