REKLAMA

Kultura, Oświata

Zbierali na zegar

Opublikowano 21 sierpnia 2020, autor: Piotr Piotrowski

Ok. 30 tys. zł zebrali organizatorzy festynu parafialnego na kolejne remonty w parafii p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i Poaugustiańskim Zespole Klasztornym w Żaganiu (w sobotę, 15 sierpnia).

Po mszach odpustowych był czas na zabawę. Na dziedzińcu placu Klasztornego mieszkańców zabawiali artyści z Taboru Kulturalnego, działającego przy Żagańskim Pałacu Kultury, a także zespół Stanowianie ze Stanowa oraz dzieci z Klubu 11. Dywizji Kawalerii Pancernej i sekcji ŻPK. Zajęcia dla dzieci poprowadziła wodzirejka, Jolanta Frankowska. Jak co roku organizatorzy zbierali datki na remonty w Poaugustiańskim Zespole Klasztornym.

Szczytny cel można było wesprzeć, kupując los w loterii fantowej, ciasto, ciepły posiłek czy wejściówkę na zwiedzanie Biblioteki Klasztornej Kanoników Regularnych Reguły św. Augustyna. Na koniec wybrany zostanie Szlachetny Darczyńca.

– W tym roku datki z festynu pójdą na zakup i montaż mechanizmu zegara na wieży oraz częściową wymianę instalacji elektrycznej w prezbiterium kościoła – mówi ksiądz Władysław Tasior, proboszcz parafii p.w. WNMP.

Co roku w imprezie bierze udział Maja Piątek.

– To nie tylko msza odpustowa, ale i integracja środowiska oraz szczytny cel, jakim jest wsparcie naszego pięknego zabytku i chluby Żagania, jakim jest Poaugustiański Zespół Klasztorny – mówi żaganianka.

Napisz komentarz »