Sprotavia się rozkręca

Opublikowano 21 sierpnia 2020, autor: Piotr Piotrowski

Aż 9 goli strzelił w czterech meczach Sprotavii Szprotawa Kalu Uche. Nigeryjski napastnik swoją formę potwierdził w sobotnim spotkaniu (15.08.) w Siedlisku. Szprotawianie pokonali tam GKS aż 6:1.

Mecz w Siedlisku z jedną z najsłabszych drużyn ligi wcale nie był spacerkiem dla szprotawian. Choć do bramki przeważnie trafiali goście, to jednak ich rywale wysoko postawili poprzeczkę. Do końca walczyli i stwarzali podbramkowe sytuacje, których jednak nie potrafili wykorzystać. Za to szprotawianie z meczu na mecz grają coraz skuteczniej.

Festiwal strzelecki podopieczni Andrzeja Wilczackiego zaczęli już w 4. minucie, od bramki Kalu Uche. Nie minął kwadrans, a Sprotavia prowadziła już 3:0. Dwa kolejne trafienia zaliczył niezawodny w tym sezonie nigeryjski napastnik gości, bezlitośnie wykorzystując błędy defensywy GKS-u. Po przerwie Uche dobił rywali trafieniem w 61. minucie. Dwie kolejne bramki dla szprotawian zdobył Damian Zięba. Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Dariusz Kula w 82. minucie, gdy losy spotkania były już rozstrzygnięte.

– Cieszę się, że na początku sezonu łapiemy sporo punktów, które potem bardzo się nam przydadzą, gdy nadejdzie nerwowa końcówka – mówi Andrzej Wilczacki, trener Sprotavii. – Trzy gole w pierwszym kwadransie gry ustawiły spotkanie. Przy dwóch pierwszych bramkach Kalu Uche wykorzystał świetne podania Damiana Zięby, zamieniając je na bramki. Pochwalić trzeba również defensywę i bramkarza, Grzegorza Kraskę.

GKS Siedlisko – Sprotavia Szprotawa 1:6 (0:3)
bramki: Kula (82. min) – Uche cztery (4, 10, 13 i 61. min), Zięba dwie (70 i 84. min)
Sprotavia: Kraska – Czekurłan (od 80. min Dobrzański), Jenczylik (od 70. min Janas), Dawidowicz, Żubrowski (od 46. min Sobolewski), Kondrat, Rudak, Czarnecki (od 89. min Domski), Augustyniak (od 69. min Mikita) – Uche, Zięba