REKLAMA

Sport

Fajna grupa wariatów

Opublikowano 21 sierpnia 2020, autor: Piotr Piotrowski

Żagańscy piłkarze są w tym sezonie niepokonani. Odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu, wygrywając 4:0 w Krośnie Odrzańskim.

 Świetnie rozpoczęli sezon podopieczni Sebastiana Horodyskiego. Po wygranej 4:0 ze Stalą Sulęcin i 3:1 w Skwierzynie z Pogonią, tym razem rozgromili 4:0 Tęczę na ich stadionie w Krośnie Odrzańskim (15.08.).

Początek sobotniego meczu nie wskazywał na tak okazałą wygraną. Pierwszego gola dla Czarnych zdobył w 34. minucie Tomasz Urban, wykorzystując błąd defensorów Tęczy. Z kolei Tęcza miała dwie okazje na wyrównanie. Przy pierwszej świetną obroną popisał się bramkarz żaganian, Łukasz Kulik, przy drugiej na przeszkodzie stanęła poprzeczka. 

– Mieliśmy trochę szczęścia w tej części gry. W drugiej nasza dominacja nie podlegała dyskusji. Cztery minuty po zdobyciu drugiego gola przez Wojtka Wypycha, Krystian Chruścicki został sfaulowany w polu karnym i sędzia podyktował nam rzut karny – opowiada trener Horodyski. – Na bramkę zamienił go pewnym strzałem Janusz Szkarapat. Strata dwóch bramek w tak krótkim czasie podcięła skrzydła rywalom.

Czarnym pozostawało kontrolować grę a trenerowi – dać szansę zmiennikom. Wynik ustalił już w doliczonym czasie gry strzałem z najbliższej odległości Wojciech Martyniak. 

– Cieszę się, że tak fajnie weszliśmy w sezon – dodaje szkoleniowiec Czarnych. – Stworzyła się fajna grupa wariatów, którzy cieszą się grą w piłkę. Jest dobra atmosfera zarówno na boisku, jak i w szatni. Dziś ta drużyna nie ma słabych punktów. Wszyscy za jednego, jeden za wszystkich. Na boisku sobie pomagają, realizują przedmeczowe założenia. Cóż mogę dodać? Oby taka forma i skuteczność utrzymały się jak najdłużej!

A już w najbliższą niedzielę, 23 sierpnia (mecze 5. kolejki zostały przełożone z soboty, ze względu na wybory władz Lubukiego Związku Piłki Nożnej) Czarni podejmą na własnym boisku Meprozet Stare Kurowo. Początek o godz. 17.00, na stadionie przy ul. Karpińskiego.

Tęcza Krosno Odrzańskie – MKS Czarni Żagań 1957 0:4 (0:1)
bramki: Urban (34. min), Wypych (53. min), J. Szkarapat (57. min), Martyniak (90 +4. min)
MKS Czarni: Kulik – Witczak, Horodyski, Dziewiątak, J. Szkarapat – Kowalski (od 86. min Martyniak), Glanc (od 65. min Skiba), Mastalerz (od 74. min Adamczyk), Chruścicki (od 81. min Jakubas) – Wypych (od 85. min Ciżmiński), Urban (od 74. min Łojko)

Napisz komentarz »