REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Badają sprawę korupcji

Opublikowano 14 sierpnia 2020, autor: bj

Trwa postępowanie w sprawie m.in. korupcji i nieprawidłowości przy wykonywaniu badań lekarskich.

Zarzucane zastępcy komendanta ds. lecznictwa 105. Szpitala Wojskowego w Żarach przestępstwo miało miejsce w okresie od kwietnia 2019 roku do lipca 2019 roku w Żarach  – ujawniają śledczy  z wydziału ds.  wojskowych Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Przypomnijmy. Poświadczenie nieprawdy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, oszustwo i użycie dokumentów poświadczających nieprawdę zarzucają wojskowi śledczy m.in. zawieszonemu zastępcy komendanta szpitala. To samo dotyczy jeszcze 5 osób.

Jak informowaliśmy w poprzednich wydaniach „Regionalnej”, w środę, 29.07. o godz. 7 rano w swoim domu zatrzymany i przewieziony  do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu przez Żandarmerię Wojskową został zastępca komendanta 105. Szpitala Wojskowego w Żarach.

W ramach tej samej sprawy zatrzymanych zostało pięć kolejnych osób. Dotyczy ono korupcji i nieprawidłowości przy wykonywaniu badań lekarskich.

Wszystkie zatrzymane osoby usłyszały zarzuty. Chodzi także o powoływanie się na wpływy w instytucjach państwowych przez żołnierzy zawodowych z Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu oraz 10 Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie  i podejmowania się pośrednictwa w załatwianiu różnego rodzaju spraw w zamian za otrzymywane korzyści majątkowe i osobiste. Do tego kwestia załatwiania i wydawania w 105. Szpitalu Wojskowym w Żarach poświadczających nieprawdę zaświadczeń lekarskich. Stanowiły one podstawę do otrzymywania odszkodowań od różnych towarzystw ubezpieczeniowych.

Postępowanie trwa. – Ze względu na dobro śledztwa i jego rozwojowy charakter nie możemy udzielić więcej informacji – informuje mjr Piotr Ochrem z wydziału ds. wojskowych poznańskiej prokuratury.

Napisz komentarz »