REKLAMA

Kultura, Oświata

Kandydaci muszą się śpieszyć

Opublikowano 14 sierpnia 2020, autor: bj

Jeszcze tylko do wtorku, 18.08. kandydaci do szkół ponadpodstawowych mogą potwierdzać wolę przyjęcia do wybranej przez siebie szkoły.

-W pierwszym etapie rekrutacji uczniowie mogli wybrać 3 szkoły. Teraz trzeba ostatecznie wskazać jedną z nich – tłumaczy Bartłomiej Kubiak, naczelnik wydziału edukacji i zdrowia w Starostwie Powiatowym w Żarach. Uczniowie muszą dostarczyć do szkół komplet oryginalnych dokumentów.

Dokładna liczba  przyjętych osób do poszczególnych szkół znana będzie 19.08., bo wtedy szkoły ogłoszą listy kandydatów.

Już wiadomo, że najwięcej podań wpłynęło w Żarach  do Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. B. Prusa(149), nieco mniej do Zespołu Szkół Ekonomicznych (145). Zespół Szkół Budowlanych  otrzymał ich 113. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  ? 105, a  Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Żarach ? 76. W Lubsku uczniowie chętniej chcieliby kontynuować  w Zespół Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych ( 112).  Do Zespołu Szkół Technicznych w Lubsku trafiło 80 podań.

Biorąc pod uwagę liczbę miejsc najtrudniej będzie o przyjęcie w żarskim Prusie, bo szkoła dysponuje 90 miejscami. 120 ma ZSE, niemal tyle samo „Budowlanka” (108) oraz CKZiU (103). Nieco mniej kandydatów może przyjąć żarski  Ceramik (90) oraz lubskie ZSOiE (89) i ZST (79).

Trzeba się śpieszyć

Osoby, które nie dostaną się do żadnej ze szkół po 19.08. powinny złożyć podania w wersji papierowej do szkoły, w której będą wolne miejsca. – Informacje o wolnych miejscach pojawią się na stronach internetowych szkół – mówi B. Kubiak.

I przestrzega: -Drugiego terminu rekrutacji w tym roku nie ma. To do dyrektorów szkół będzie należała decyzja o przyjęciu kandydatów na wolne miejsca.

 Mimo dużej liczby chętnych kilku klas szkoły nie zdołają uruchomić z uwagi na brak chętnych. – Są to magazynier ? logistyk w Branżowej Szkole I Stopnia w CKZiU w Żarach, kucharz oraz mechanik pojazdów samochodowych w Branżowej Szkole I Stopnia w ZST w Lubsku i technik geodeta w Technikum w ZSB w Żarach-wylicza B. Kubiak.

Wszyscy kandydaci, niezależnie od tego, gdzie chcą kontynuować naukę muszą się śpieszyć i zdążyć do wtorku, 18.08.

Napisz komentarz »