REKLAMA

Aktualności, Kultura, Oświata

Poznali wyniki matur

Opublikowano 14 sierpnia 2020, autor: mk

Tegoroczni maturzyści w końcu poznali wyniki matur. Katolickie Liceum Ogólnokształcące jako jedyne w regionie może się pochwalić 100% zdawalnością. Nie wszyscy mają powody do zadowolenia. W niektórych szkołach, matury poszły bardzo słabo.

Maturzyści w końcu dowiedzieli się, jak poszedł im egzamin dojrzałości. W Żarach bezkonkurencyjne jest Katolickie Liceum Ogólnokształcące (100% uczniów zdało maturę), wśród szkół szkół publicznych najlepszy okazał się Zespół Szkół Ekonomicznych, którego 98 % uczniów zdało maturę.

– Wszystko jest w najlepszym porządku – mówi Krzysztof Neska, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych – Nawet zdalne nauczanie nam nie przeszkodziło. Jestem dumny z uczniów i nauczycieli, bo to wynik ich ciężkiej pracy. Osobiście cieszy mnie też fakt, że w nasze szkole wszyscy uczniowie podchodzą do matury – dodaje K. Neska

Wśród szkół publicznych najsłabiej poszło uczniom Zespołu Szkół Budowlanych w Żarach. Maturę zdało tam jedynie 41% uczniów.

– Nie chcę komentować wyniku, jestem na urlopie – mówi Ewa Styś, dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w Żarach.

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Żarach, osiągnęli wynik 75%. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żarach osiągnęło zdawalność egzaminu dojrzałości na poziomie 60%.  W Lubsku szkoły średnie osiągnęły zbliżony wynik. W Zespole Szkół Technicznych zdało 76% uczniów, a uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych osiągnęli 73%.

W prywatnych najlepiej

W Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Żarach osiągnięto wynik 99%. Matury nie zdała tu osoba z języka polskiego.

– Trudno jest być zadowolonym, skoro drugi raz trafiła nas niespodzianka w postaci jednego ucznia, który nie zdał – mówi Wiktor Polakowski, dyrektor Społecznego Liceum w Żarach – przyczyny są jednakowe. Frekwencja, zaangażowanie i troszkę niedbalstwa. Miejmy nadzieje, że jego próba odwołania zostanie uznana. A jak nie, spotkamy się 8 września, na poprawce i wtedy zna. Pozostałym uczniom poszło dobrze. Jestem zadowolony. Na naszych 55 uczniów, tylko jedna osoba uzyskała średni wynik poniżej 60%. – mówi W. Polakowski

Słabiej niż w Żarach

W Żaganiu najlepszą szkołą, pod względem procentowej zdawalności matur był Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Żaganiu. Maturę zdało tutaj 84,5% uczniów, którzy przystąpili do egzaminu dojrzałości. Drugą szkołą w regionie był Zespół Szkół Technicznych i Branżowych w Szprotawie. Zdawalność wyniosła tutaj 77%. Na trzecim miejscu uplasował się Zespół Szkół Ogólnokształcących im. B. Chrobrego w Szprotawie. Maturę zdało 73% uczniów.  W Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu, maturę zdało 59% uczniów. Maturzyści z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych z Iłowej zdali maturę na poziomie 37%. Najsłabiej poszło uczniom Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Żaganiu, tutaj maturę zdało tylko 33% uczniów.

Szkoła – powiat żagański Procent uczniów, kórzy zdali maturę
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Banacha w Żaganiu 84,5%
Zespół Szkół Technicznych i Branżowych w Szprotawie 77%
Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Szprotawie 73%
Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu 59%
Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Iłowej 37%
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Żaganiu 33%
Katolickie Liceum Ogólnokształcące 100%
Społeczne Liceum Ogólnokształcące 99%

Szkoła – powiat żarski % uczniów, kórzy zdali maturę
Zespół Szkół Ekonomicznych 98%
Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa 93%
Zespół Szkół Technicznych w Lubsku 76%
Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych 75%
Zespół Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych 73%
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego 60%
Zespół Szkół Budowlanych 41%

Napisz komentarz »