REKLAMA

Polityka

Burak nie jest lepszy od marchewki!

Opublikowano 21 sierpnia 2020, autor: Piotr Piotrowski

Skwitował słowa burmistrza Żagania jego poprzednik, Daniel Marchewka. To była reakcja na facebookowy wpis Andrzeja Katarzyńca, który stwierdził, że jego 1,5 roku rządów było dużo lepsze niż blisko 6 lat kadencji Marchewki.

Burmistrz Andrzej Katarzyniec wdał się w pyskówkę z Danielem Marchewką. Ten go sprowokował, zarzucając, że jest nieudolny w sprawie remontu basenu, budowy schroniska dla psów oraz walki o oddział ginekologii.

Katarzyniec odgryzł się Marchewce. Stwierdził, że jego poprzednik miał więcej czasu na te zadania.

– Nie załatwił Pan kwestii basenu, ginekologii ani schroniska. Nie zadbał Pan o budowę nowego cmentarza. Nie zadbał o remont rozsypującego się oświetlenia w Żaganiu, remonty w szkołach i przedszkolach itd., itd. – odpowiedział na swojej stronie internetowej Katarzyniec. – I naprawdę nie wstyd Panu teraz krytykować to, że innym się to udaje? Dlaczego to Pana nie cieszy? Wiem dlaczego. Bo ja przez półtora roku zrobiłem więcej niż Pan przez 6 lat.

 Marchewka szybko zareagował. 

– Przecież pan wegetuje na stanowisku burmistrza, a Żagań razem z panem – odpowiedział. I wytknął: – Nawet pana pierwszy szef, który wyciągnął pana z zoologicznego na salony, Pan Sławomir Kowal określił pana jako miernego i to chyba wystarczy na podsumowanie pańskiej błyskotliwej kariery. Burak wcale nie jest lepszy od marchewki! – skwitował Marchewka, parafrazując słowa radnej Małgorzaty Klorek, która dwa lata temu pikietowała pod Urzędem Miasta z taczką pełną marchewki, skandując „lepszy burak od marchewki”.

komentarz »
 1. Kazimierz 27 września 2020 18:02 - Odpowiedź

  Pisałem już razy kilka : GŁOSOWALI JAK CHCIELI A WYBRALI KOGO TRZEBA ?? Wiem że ::
  Trzeba z Żywymi naprzód iść,
  Po życie sięgać nowe:
  A nie w uwiędłych laurów liść
  Z uporem stroić głowę!

  Ja pytam : Ktoś zna Asnyka ?

Napisz komentarz »